• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SARIZAS (1, 63)

ЦЕНОВНИК БР.1 (1)

Вила Саризас е лоцирана во Сивири на Касандра, Халкидики – Касандра. Истата е оддалечена 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/2+1 и 1/3+1 апартмани опремени со сопствена кујна, тоалет, балкон, ТВ, клима. Вилата има Wi-Fi интернет.

 

 СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-7% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2020
* попустот не е вкалкулиран во дадените цени


РЕДОВНИ ЦЕНИ (наем за 7 ноќевања со сопствен превоз)

Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)
* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

- Употребата на клима уред е бесплатна во објектот (каде што е достапен).
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
- За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од  сопственикот на објектот.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)    

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Цените се објавени во Travel Info бр.102, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2020 година, или до објава на нов ценовкик. 
* Цените со попуст важат за резервација и уплата на 50% од износот на аранжманот до датумот на важност на попустот. 
- Доплата на аранжманот се врши до 3 недели пред датумот на патување. Уплатениот износ од 50%, не се враќа ако патникот го откаже патувањето. 
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.  
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување. 
Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !

НАПОМЕНA:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

ЦЕНОВНИК БР.2 (63)

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/3+1 и 1/4+1 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнска опрема), тоалет, балкон од кој се гледа прекрасното зајдисонце.

5 % попуст за уплата до 30/04/2020

Саризас

апартман

МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
23 30 06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12
Ноќи 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7*
1/3 + 1 59 89 119 139 159 270 325 345 355 355 355 355 325 150 120 95 70
1/4 + 1 59 99 129 149 169 290 355 370 380 380 380 380 355 155 125 100 75
1/5 59 99 129 149 169 300 365 380 390 390 390 390 365 155 125 100 75

Термините обележани со *се однесуваат на пакет аранжмани по лице за 7ноќевања, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи

Термини на тргнување:
 

Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)

Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)

Кочани во 04:30 часот (паркинг пред Судот)

Штип во 05:00 часот (нова Пошта)

Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)

Трнување од Сивири во 14:00 часот


Услови за патување
 

За деца од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Евра

За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 35 Евра

При сместување во апартманите 1/3+1, 1/4+1 и 1/5 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур  Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени.

 

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

 
Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата
Напомена
 
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 
Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 
Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, ТА Меридијан ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.
 
ТА Меридијан не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 
За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.