VILA TULA (66)

Вила ТУЛА се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7 соби од кои ( студија 1/2, студија 1/3 дуплекс 1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 150 м одалечена од плажа .Wi-fi - бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден.

 • 1/2 СТУДИО Е НЕРЕНОВИРАНО СТУДИО НА ПРИЗЕМЈЕ
 • 1/3 СТУДИО ПРИЗЕМЈЕ СЕ НЕ РЕНОВИРАНИ СТУДИЈА ВО КОЈ КУЈНАТА Е ИЗДВОЕНА ОД СПАЛНАТА
 • 1/3 СПРАТ Е РЕНОРИРАНО СТУДИО СО ПРОСТРАНА ТEРАСА НА 1-ВИ СПРАТ
 • 1/3+1/2 ДУПЛЕКС СЕ НАОЃА НА 1-ВИ СПРАТ РЕНОВИРАНО

 

- 10 % попуст за резервации и уплати до 15.04.2023

*попустот не важи за промо цени
термин

ноќи

1/2 ПРИЗЕМЈЕ

студио

 

1/3

ПРИЗЕМЕ

студио

 

1/3

СПРАТ

СТУДИО

1/3+1/2

дуплекс

 

21.05.2023

7

99 промо

109 промо

120 промо

190 промо

28.05.2023

7

139 промо

149 промо

160 промо

230 промо

04.06.2023

7

189

199

209

280

11.06.2023

7

249

259

279

360

18.06.2023

7

279

289

300

400

25.06.2023

7

299

309

329

450

02.07.2023

7

319

329

349

490

09.07.2023

7

339

349

379

510

16.07.2023

7

359

369

389

520

23.07.2023

7

359

369

389

520

30.07.2023

7

379

389

409

540

06.08.2023

7

379

389

409

540

13.08.2023

7

359

369

389

520

20.08.2023

7

330

340

360

450

27.08.2023

7

299

309

319

400

03.09.2023

7

259 промо

269 промо

279 промо

340 промо

10.09.2023

7

199 промо

209 промо

219 промо

270 промо

17.09.2023

7

169

179

189

209

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.

 • Доплата на туристичка такса -0,5 на студио од ноќ (се плаќа во објектот )

 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)

 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 •  
  • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)

  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.