• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MESIMVRIA (22)

 

Вилата се наоѓа на 400 метри од најубавата плажа на островот Golden Beach, а оддалечена од  центарот на Скала Потамиа на околу десетина минути пешачење. Позади вилата има паркинг за гостите на вилата. Вилата поседува wi-fi и клима уред (со доплата од 5€ на ден). Вилата располага со двокреветни и трикреветни студија на прв и втор кат и во секое од нив има комплетно опремени кујни,ТВ, Wi-Fi, клима (со доплата од 5€ на ден),сопствени балкони…

 

25% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 15.05-29.05
Уплата 100% до 05.01.2020

20% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 29.05-03.07
Уплата 100% до 05.01.2020

15% Попуст за резервации направени до 27.12 за престој во период 03.07-25.09
Уплата 100% до 05.01.2020

 

Термин Услуга Appartman
1 bedroom (3 pax)
15.05-22.05.2020 7 ноќевања 89 €
22.05-29.05.2020 7 ноќевања 99 €
29.05-05.06.2020 7 ноќевања 169 €
05.06-12.06.2020 7 ноќевања 209 €
12.06-19.06.2020 7 ноќевања 269 €
19.06-26.06.2020 7 ноќевања 329 €
26.06-03.07.2020 7 ноќевања 369 €
03.07-10.07.2020 7 ноќевања 409 €
10.07-17.07.2020 7 ноќевања 449 €
17.07-24.07.2020 7 ноќевања 469 €
24.07-31.07.2020 7 ноќевања 469 €
31.07-07.08.2020 7 ноќевања 469 €
07.08-14.08.2020 7 ноќевања 469 €
14.08-21.08.2020 7 ноќевања 449 €
21.08-28.08.2020 7 ноќевања 399 €
28.08-04.09.2020 7 ноќевања 319 €
04.09-11.09.2020 7 ноќевања 269 €
11.09-18.09.2020 7 ноќевања 189 €
18.09-25.09.2020 7 ноќевања 109 €

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:

7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
Користење на Wi-Fi
Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале
Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.
                                      

Цената не вклучува:

Туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија:

Скопје - 55€   Штип - 60€   Битола - 60€   Велес - 55 €   Радовиш - 60€   Прилеп - 60€  Неготино - 55€  Струмица - 60€    Струга - 60€   Удово - 55€   Охрид - 60€   Граничен премин - 55€
                                

Попусти:

Деца од 2 до 11,99 години - Попуст 10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

 

Напомена за попусти:

Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.