• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ELENA (24)

Поаѓање од Кичево и од други градови во Македонија

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно. Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

ВИЛА ЕЛЕНА - ПОЛИХРОНО

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/2 студио

1/2+1 студио

1/3 студио

1/4 студио

Коментар

23.05-30.05.2021

7

83

83

95

119

Промо цени

30.05-06.06.2021

7

107

107

119

131

Промо цени

06.06-13.06.2021

7

142

142

164

175

 

13.06-20.06.2021

7

241

241

263

274

 

20.06-27.06.2021

7

296

296

318

351

 

27.06-04.07.2021

7

318

318

351

384

 

04.07-11.07.2021

7

340

340

384

417

 

11.07-18.07.2021

7

384

384

395

428

 

18.07-25.07.2021

7

406

406

417

450

 

25.07-01.08.2021

7

406

406

417

450

 

01.08-08.08.2021

7

406

406

417

450

 

08.08-15.08.2021

7

406

406

417

450

 

15.08-22.08.2021

7

406

406

417

450

 

22.08-29.08.2021

7

329

329

362

384

 

29.08-05.09.2021

7

252

252

285

318

 

05.09-12.09.2021

7

197

197

219

252

 

12.09-19.09.2021

7

155

155

179

203

Промо цени

19.09-26.09.2021

7

107

107

119

131

Промо цени


На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација
 

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (пред Т.А. Меридијан) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасно лице над 63год - 10еур попуст

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст(овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на патување