VILA ANASTASIJA (66)

Апартман ''ANASTASIJA'' е лоциран во центарот на Неа Плагија, во близина на таверната ,,Hriso Pagoni''  и на околу  60 м. од плажа.  Располага со 1/4+2 дуплекс,со две одделни спални соби во едната француски лежај, во другата спална соба два единечни кревети, дневна соба со легла на извлекувања  во продолжение е и комплетно опремена кујна, WC, и голем балкон.

 *Доплата на туристичка такса -1€ на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )
5 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023
*попустот не важи за промо цени

Цените се за наем на дуплекс

 

Термини

1/4 +1ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

20.05.2023-27.05.2023

 

200 промо

 7

27.05.2023-03.06.2023

320 промо 

7

03.06.2023-10.06.2023

400

7

10.06.2023-17.06.2023

450

7

17.06.2023-24.06.2023

470

7

24.06.2023-01.07.2023

540

7

01.07.2023-08.07.2023

590

7

08.07.2023-15.07.2023

620

7

15.07.2023-22.07.2023

650

7

22.07.2023-29.07.2023

650

7

29.07.2023-05.08.2023

670

7

05.08.2023-12.08.2023

670

7

12.08.2023-19.08.2023

650

7

19.08.2023-26.08.2023

570

7

26.08.2023-02.09.2023

520

7

02.09.2023-09.09.2023

470

7

09.09.2023-16.09.2023

420 промо 

7

16.09.2023-24.09.2023

370 промо 

7

*Клима (вклучена во цената), wi-fi -(вклучена во цената)

Цена за превоз:
За возрасни 2.2790 мкд. (45 евра)
За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 
Услови под кои важи аранжманот
-Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.                             
-За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин, попустите не се комбинираат.
-Доплата на туристичка такса -1€ на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )
-Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .
-Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
-За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
-Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
-За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
-Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените.
-Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
-Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
-Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.