• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA POSEDONIO (24)

Поаѓање од Кичево и од други градови во Македонија

Вилата Поседонио се наоѓа на 120м од плажа, во центарот на Полихроно,  располага со 1/2 +1 студија (соба со брачен кревет и помошен на расклопување во кујната) и 1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и две софи на пуштање во кујната, поволни за 4 возрасни и 1 дете до 11,99год)  и еден апартман 1/5 со една спална соба и 3 кревети во кујната за 5 возрасни лица +1 дте до 11,99год) опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ, wi-fi и со клима . Студијата и апартманите се состојат од една- спална и посебна кујна.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

GPS: 40.015709, 23.528305


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ИЛИ АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021 

 

HOTEL / APART POSEIDONIO

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќeвања

1/2+екстра легло за 2 возрасни + 1 дете

1/4 за 4 возрасни + 1 дете до 11.99год

1/5 апп за 5 возрасни + 1 дете до 11.99год

коментар

23.05-30.05.2021

7

107

143

167

Промо

30.05-06.06.2021

7

131

167

203

Промо

06.06-13.06.2021

7

164

208

252

 

13.06-20.06.2021

7

252

307

329

 

20.06-27.06.2021

7

318

417

439

 

27.06-04.07.2021

7

373

450

472

 

04.07-11.07.2021

7

384

483

527

 

11.07-18.07.2021

7

417

505

538

 

18.07-25.07.2021

7

461

527

560

 

25.07-01.08.2021

7

461

527

560

 

01.08-08.08.2021

7

461

527

560

 

08.08-15.08.2021

7

461

527

560

 

15.08-22.08.2021

7

461

527

560

 

22.08-29.08.2021

7

406

461

483

 

29.08-05.09.2021

7

373

406

428

 

05.09-12.09.2021

7

274

329

362

 

12.09-19.09.2021

7

131

167

203

Промо

19.09-26.09.2021

7

107

155

179

Промо

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (пред Т.А. Меридијан) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасно лице над 63год – 10еур попуст
 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст(овој попуст не е важечки за промо термините)

*Попустите неможе да се комбинираат

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на патување