• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

MURITE 4* (35)

 

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни
Во склоп на хотелот има елегантен ресторан,лоби бар со камин, конферентни сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека. 
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, 
масажи, арома терапии, козметички процедури.

 

www.murite.bg

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2019) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 
15 % за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10 % за резервација и уплата до 15.12.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено 

 

 

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

 

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ ,

дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

 

Дополнителни услови : 

Деца до 5.99 год. – бесплатно

Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно

Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст

Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)

Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден