• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

МЕТАМОРФОЗИ HOTEL GOLDEN BEACH 3* (81)

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како психички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”!

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

•Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;

•Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;

•Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;

•Неограничено, локални алхохоли како пиво и вино и безалхохолни пијалоци од 12:00-21:00;

 

Термин од:

Број на ноќевања

По лице во              2+1 ЕКО

По лице во                2+1

По лице во                1/4 студио

По лице во                1/4 апарт.21.05

7

180

190

200

210


28.05

7

200

200

220

230


4.06

7

250

270

300

320


11.06

7

280

300

330

350


18.06

7

320

340

360

380


25.06

7

340

360

390

410


2.07

7

360

380

410

430


9.07

7

380

410

440

460


16.07

7

430

450

480

500


23.07

7

430

450

480

500


30.07

7

430

450

480

500


6.08

7

430

450

480

500


13.08

7

430

450

480

500


20.08

7

430

450

480

500


27.08

7

370

410

430

450


3.09

7

320

330

360

380


10.09

7

230

230

250

270


17.09

7

180

180

210

230


 

НAПОМЕНА:

- Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

Максимален капацитет на собите:

- 2+1 (еко или стандард) – 3 возрасни

- 1/4 (студио или апартман) – 4 возрасни

- Прво дете до 13,99 години, сместено со двајца возрасни, на редовно легло во 2+1 Еко или стандард  - БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни, сместено на редовно легло во 1/4 Junior suite или Family apartment – БЕСПЛАТНО;

- Трет возрасен над 14 години, сместен во 2+1 Economy или Standard, плаќа 50% од цената во табелата

- Трет и четврт возрасен над 14 години, сместени во 1/4 Junior suite или Family apartment, плаќаат по 50% од цената во табелата;

- Дете до 7 години, дозволено е да се смести бесплатно како четврто лице во 2+1 Economy или Standard, или како 5-то лице во Junior suite или Family apartment, со тоа што не користи кревет (дели легло заедно со родителите)

- BABY COT – БЕСПЛАТНО (на претходно одобрено барање)

- Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

- Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

 

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

• возрасни: 40€

•деца од 2 до 12 години: 35€

•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);