• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

МЕТАМОРФОЗИ HOTEL GOLDEN BEACH 3* (14,81)

                                                                                                                 
Хотелот "Golden beach" е лоциран на 20m од плажа во Метаморфозис. Хотелот располага со 45 соби, 1/2+1 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажа и море. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и централниот парк и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен кој е бесплатен за користење за гостите. Хотелот има сопствени лежалки на плажа кој се со доплата 5€ на ден (2 лежалки и чадор).
Максимално сместување: 2 возрасни и 2 деца (1-во дете до 14 год. / 2-ро дете до 6 год.) или 3 возрасни лица.

 EARLY BOOKING 

ЦЕНОВНИК БР.1
 - 5% попуст за целосна уплата до 01.04.20

                                                                                                            

НАПОМЕНА

-  Цените се дадени по лице за 7 ноќи (AI light), без превоз;
  All Inclusive Light програмата вклучува: 
     - појадок - шведска маса од 08:00-10:00 часот, 
     - ручек - избор од две главни јадења, гарнир и неколку видови салата од 13:00-15:00 часот,
     - 
вечера - шведска маса, 4 главни јадења, гарнир и салати.. од 19:00-21:00 часот,
     - локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 12:00-17:30 часот и од 19:00-21:00 часот.
     - секој петок навечер бесплатни коктели, секој ден бесплатен сладолед од 15:00-16:00 часот.-  КЛИМА и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО;-  Организиран превоз од: Штип; Куманово; Скопје; Велес; Неготино; Струмица; Удово; Гевгелија;-  Цените се израени во евра за уплата во денарска против вредност 1€ = 62 мкд.-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.
                                                            

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

-  Прво дете до 14 год со 2 возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО;
-  Второ дете до 6 год со 2 возрасни лица - БЕСПЛАТНО;
-  Трето возрасно лице на редовно легло - 50% попуст;
- Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца  до 12год. Деца до 2год - бесплатно (без седиште).
-  Доплата за туристичка такса - 1,5€ од ден по соба од ноќ (се плаќа на рецепција);
-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
-  Доплата за патничко осигурување.
  
ЦЕНОВНИК БР.2   (81)