Hotel "Beladzio" (20)

Хотелот се наоѓа на прекрасна локација, опкружен со бујна зелена борова шума и зеленило, на 400 метри од  песочната плажа  на Фурка, на еден  полуостровот Касандра, Халкидики. Хотело со 3+ звезди – е најдобриот избор за вашиот идеален семеен одмор, кој комбинира релаксација и мир, а воедно и многу можности за активен одмор, за вашето семејство или вашите пријатели. Стилот и атмосферата во хотелот Белаџо создаваат чувство на удобност и спокојство, бегајќи од секојдневието и гужвата. Хотелот е добро познат на нашиот пазар, кој во минатото се викаше Авра, и е надалеку познат по својата богата програма на СЕ ВКЛУЧЕНО

 

Фамилијарна понуда Халкидики

Hotel Bellagio 3* Furka ALL INCLUSIVE 2 возрасни 2 возр.+ 1 дете 2 возр. + 2 деца 3 возрасни 3 возр.+дете Напомена
Термин/Услуга се вклучено се вклучено се вклучено се вклучено се вклучено  
01.06-08.06. 447 447 647 537 697 промо
08.06-15.06. 516 516 716 620 780 промо
15.06.-22.06. 723 723 923 868 998  
22.06.-29.06. 781 781 981 937 1098  
29.06.-06.07. 804 804 1004 965 1098  
06.07.-13.07. 884 884 1084 1061 1198  
13.07.-20.07. 919 919 1119 1103 1259  
20.07.-27.07. 988 988 1188 1185 1299  
27.07.-03.08. 988 988 1188 1185 1299  
03.08-10.08. 988 988 1188 1185 1299  
10.08-17.08. 988 988 1188 1185 1299  
17.08.-24.08. 988 988 1188 1185 1299  
24.08-31.08 965 965 1165 1158 1259  
31.08-07.09. 919 919 1119 1103 1159  
07.09-14.09. 804 804 999 965 1099  
14.09-21.09. 516 516 716 620 780 промо
21.09-28.09. 447 447 647 537 697 промо
Цените се дадени по СОБА на 7 ноќи СЕ ВКЛУЧЕНО во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Хотелот располага со 1/2+1 соби и додатен лежај за второ дете, или спие во кревет со родител).
1-во дете 2-12 години ГРАТИС. 2-ро дете 2-12 години (спрема ценовник)
Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп, 45 Еур Скопје, Велес, Кавадарци.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат. Задолжителна уплата 50%, а остатокот 14 дена пред поаѓање.
Програмата се вклучено се состои од 3 оброци со вклучени пијалоци,
како и користење на базен, и сите содржини на хотелот.
Туристичката такса се плаќа на рецепција.
 Важат Општите услови за патување на агенцијата.


Хотелот вклучува појадок, ручек и вечера како и пијалоци.
Појадокот, ручекот и вечерата се сервирани на база на шведска маса и тоа:
-појадокот се сервира од 8-10 часот по локално време и вклучува сувомеснати производи, млечни производи, леб, јајца салата, мармалад, свежо овошје и слично;
-ручекот се сервира од 13-15 часот по локално време и вклучува избор од 3 топли јадења на база на месо, како и салати, леб, солени намази;
-вечерата се сервира од 19-21 часот по локално време и вклучува избор од 3 топли јадења од кои 2 се на база на месо, леб, солени намази и слично;
-барот покрај базенот служи бесплатни пијалоци од од 10-21 часот, а после 21 часот може да се купи пијалок по редовна цена. Мини барот работи до 24 часот.
Информација околу димензиите на креветите:
-единечен кревет е 75х185 цм
-француски лежај е 120х 185 цм
-помошен крвет е 65х175 цм
Во цената исто има вклучено:
-клима
-паркинг
-интернет
-крпи
-телевизор
-користење на базен


Информација околу времето за сместување и за напуштање на собата
-сместувањето е после 14 часот по локално време
-напуштањето на собата е до 11 часот по локално време
Рецепцијата е отворена 24 часа