Vila Nikiforos-10/15 noki so sopstven prevoz (100)

Локација: Vila Nikiforos се наоѓа на 100 m од плажа и 400 m од црквата и центарот на Неи Порија. 

Содржини на вилата: Во склоп на вилата има туш кабина, скара на располагање на гостите, како и простор за складирање на багаж на последниот ден од престојот, кој вклучува мини кујна и тоалет. Во непосредна близина на вилата има супермаркет, како и детско игралиште. 

Соби: Вилата располага со осумнаесет двокреветни и трокреветни студија и апартмани, петкреветни дуплекс апартмани и петкреветни мезонети. Мезонетите се наоѓаат на приземје, дуплекс апартманите и апартманите на првиот кат од вилата, додека студијата се наоѓаат на вториот кат од вилата. Сите сместувачки единици се опремени со мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) наменета за приготвување лесни оброци, тераса, ТВ, WiFi (слаб проток), сателитска ТВ (со српски канали), TWC-ом и клима уред чија употреба е вклучена во цената. Во сите сместувачки единици се обезбедени крпи. Промена на крпи, постелнина и чистењето се на секој петти ден од престојот.

Локација:39.975555555556,22.655555555556


Цените се дадени само во евра

 

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 24.05

03.06
03.06

13.06
08.06

18.06
13.06

23.06
18.06

28.06
23.06

03.07
28.06

08.07
03.07

13.07
08.07

18.07
13.07

23.07
18.07.-28.07.
23.07.-02.08.
28.07.-07.08.
02.08.-12.08.
07.08.-17.08.
12.08.-22.08.
17.08

27.08
22.08

01.09
27.08

06.09
01.09

11.09
06.09

16.09
11.09

21.09
21.09

01.10

Vila

Nikiforos
TV, AC

Nei Pori

1/2 Std 85* 125* 150* 180* 200* 405 430 455 490 530 585 550 480 420 200* 155* 115* 80*
1/3 Std 80* 115* 135* 150* 160* 445 465 480 520 565 615 580 515 500 180* 145* 110* 75*
1/2 App 90* 130* 160* 190* 210* 415 440 470 510 550 610 570 495 440 215* 170* 125* 85*
1/3 App 85* 120* 140* 155* 165* 465 485 505 545 585 640 610 545 535 195* 155* 120* 80*
1/4 Mez 75* 105* 120* 135* 145* 515 560 610 665 720 775 730 645 600 160* 125* 95* 70*
1/5 Mez 70* 105* 120* 130* 135* 545 585 625 680 735 795 755 670 660 150* 120* 90* 65*
1/4 Duplex 75* 105* 120* 140* 145* 545 585 625 680 735 795 755 670 625 165* 130* 100* 75*
1/5 Duplex 70* 105* 120* 135* 140* 565 610 660 720 780 835 780 685 680 155* 125* 95* 70*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

АРАЖМАНИ НА 15 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 24.05.

08.06.
03.06.

18.06.
08.06.

23.06.
13.06.

28.06.
18.06.

03.07.
23.06.

08.07.
28.06.

13.07.
03.07.

18.07.
08.07.

23.07.
13.07.

28.07.
18.07.-02.08.
23.07.-07.08.
28.07.-12.08.
02.08.-17.08.
07.08.-22.08.
12.08.

27.08.
17.08.

01.09.
22.08.

06.09.
27.08.

11.09.
01.09.

16.09.
06.09.

21.09.
16.09.

01.10.

Vila

Nikiforos
TV, AC
Nei Pori

1/2 Std 170* 200* 235* 275* 575 620 670 705 775 825 880 840 775 670 585 250* 200* 125*
1/3 Std 155* 180* 200* 220* 655 670 715 745 820 875 925 890 825 770 725 230* 185* 120*
1/2 App 180* 210* 250* 290* 595 635 690 730 800 855 915 875 800 705 625 270* 220* 135*
1/3 App 165* 185* 210* 230* 680 705 755 780 855 905 960 930 865 825 785 250* 205* 130*
1/4 Mez 140* 160* 180* 195* 760 805 885 950 1045 1110 1165 1120 1035 945 865 200* 160* 105*
1/5 Mez 135* 160* 175* 185* 840 840 915 970 1070 1135 1195 1150 1070 1015 965 190* 155* 100*
1/4 Duplex 140* 165* 185* 205* 800 840 915 970 1070 1135 1195 1150 1070 980 895 210* 170* 115*
1/5 Duplex 135* 160* 180* 190* 870 875 960 1030 1130 1200 1255 1200 1105 1045 1000 195* 160* 105*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 Std - Двокреветно студио;
  • 1/2 App – Двокреветен апартман;
  • 1/3 Std - Трокреветно студио;
  • 1/3 App - Трокреветен апартман;
  • 1/4 Мезонета - Четворокреветен апартман на две нивоа;
  • 1/5 Мезонета - Петкреветен апартман на две нивоа;
  • 1/4 Дуплекс -Четворокреветен апартман со две посебни спални соби и посебна кујна;
  • 1/5 Дуплекс - Петкреветен стан со две посебни спални соби и посебна кујна;
  • Free - Бесплатна употреба на клима

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

Попуст – FIRST MINUTE:
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 5%. Акцијата трае од 1 март до 30 април

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Сезонски услови за деца до 10 години:
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.