Хотел Tropicana Inn 2* (20)

Хотел Tropicana Inn 2* (50м од плажа)  e лоциран во прекрасното село Пергиали-Нидри, Лефкада.

Хотелот се ноѓа на островот на легендите и поетите, меѓу расфрланите острови на Јонското Море, познати по кристално чистите тиркизно сини води и златни плажи спроти островот на Оназис – Скорпиос.

Местото каде што е изграден хотелот Tropicana Inn нуди пристап на плажа на само 50 м, како и прекрасен поглед на расфрлените острови, и е лоциран на  оддалеченост од 16 километри од главниот град на островот и само 1km од туристичкото место Нидри. Уникатноста на оваа конкретна локација ја прави идеално место за незаборавен одмор, безгрижен и релаксирачки за гостите во пријателска атмосфера каде што ќе се чувствувате како дома. Собите се опремени со тоалет, ТВ, клима со доплата (5 еур/ден), тераса и хотелски сервис. Појадокот е вклучен во цена. Користење на базен вклучено во цена.

            
Хотел Tropicana Inn Пергиали Maj Јуни Јули Август Септември
24 31 07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13 20
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 соба ( 2лица) 99 129 149 229 279 299 359 399 449 449 449 449 449 419 399 279 159 129
Коментар промо промо промо / / / / / / / / / / / / / промо промо
Цените се дадени по соба со ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Автобуски превоз 55 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола. Доплата за превоз 5 Еур Охрид и Струга
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена
Климата со доплата 5 Еур/ ден. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст.
Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.