• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL PLATANOS (5)

Лептокарија е лоцирана на најубавиот дел на брегот под Олимп. Лептокарија ја поврати својата “стара слава” поради фактот што во последно време многу се изгради како на пример: центарот на градот со голема пешачка зона, уредена плажа, шеталиште, убав голем парк, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници.

 Хотел Платанос – со убав двор, со 1/2, 1/3 и 1/4 (2 поединечни кревети и два кревети на спрат) студија на 80 – 90 м од плажа, секоја соба со TWC, кујна одделена од спалната, тераса, тв, клима (доплата за клима по 5 € по ден). Собите на поткачено приземје немаат клима. Агенцијата организатор не може да  ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектот каде што е наведен како бесплатна услуга.

 ЛЕПТОКАРИЈА ХОТЕЛ ПЛАТАНОС
СТУДИЈА
ПЕРИОД НОЌИ 1/2 1/3 1/4
09.06-16.06 7 110 120 130
16.06-23.06 7 150 160 170
23.06-30.07 7 200 210 220
30.06-07.07 7 220 230 240
07.07-14.07 7 230 240 250
14.07-21.07 7 250 260 270
21.07-28.07 7 260 270 280
28.07-04.08 7 260 270 280
04.08-11.08 7 260 270 280
11.08-18.08 7 260 270 280
18.08-25.08 7 240 250 260
25.08-01.09 7 210 220 230
01.09-08.09 7 170 180 190
08.09-15.09 7 140 150 160

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп.

Враќање: Лептокарија 14:30 ч. по локално време.

Цена за превоз: 1900 ден.повратнен билет. За деца до 14 год 1200 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза

За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 14:00 ч по локалno време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).


Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

LEPTOKARIJA – H.PLATANOS
Leptokarya 600 63 POST CODE, Greece

Координати: 40.063732, 22.565788