• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Murite 4* (35)

(1)

Се наоѓа во тивката долина на Разлог, обезбедува врвно сместување и објекти опкружени со импресивни панорамски погледи на планината. Wi-Fi пристапот е бесплатен во сите делови од хотелот. Паркирањето е бесплатно и превоз до Банско е на располагање на гостите.

Комплексот се состои од 4 згради кои се на 50 метри едни од други. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, детско катче, ресторан, продавници, ноќен клуб и сала со игри.

Сите апартмани имаат балкон со поглед на планината, и се опремени со дабови паркети и теписи во спалните соби. Сите тие имаат сателитска ТВ, софа и iPod докинг станици со систем за домашна забава. Некои, исто така, се карактеризираат со голема кујна.

Гостите на хотелот можат да уживаат во појадокот во ресторанот, а во вечерните часови, коктел барот служи широк спектар на пијалоци и мали закуски.

Бесплатен ски-превоз за сите гости на хотелот. Згрижување на деца, исто така, е предвидено со доплата во хотелот. 

 

 

 

БОНУСИ :

За престој од 7 и над 7 ноќевања – 1 ноќевање ГРАТИС.

За престој од 14 и над 14 ноќевања – 2 ноќевања ГРАТИС.

 

Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНОПрво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНОВторо дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попустВозрасен на дополнително легло – 30% попустНАПОМЕНА : За сместување во двоспален/триспален апартман се плаќаат мин. 4/6 редовни суми и важат условите за лица на дополнително легло

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

Користење на СПА Центар

(надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)

Паркинг, интернет

 

Цената не вклучува :

Туристичка такса 1 € по лицеПатничко осигурување