• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PANSION SAVINA 3* (1)

Положба: се наоѓа во најубавиот дел на Херцег Нови, познат како Савина, според кој овој туристички комплекс го има добиено името, покрај самото шеталиште.
Сместување: собите се опремени со баклон, клима, WI-Fi, ТВ, минибар.
Услуга: полупансион
Содржини: рецепција, ресторан, бар.
Плажа: сопствена  со бесплатни лежалки и чадори  за гостите на хотелот.
Спорт и забава: летна тераса.  

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.