• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ZORBAS (24)

 

Вила Зорбас се наоѓа во Полихроно, на 30м одалеченост од плажа. Лоцирана во централниот дел на Полихроно, идеална е за фамилијарен и релаксиран одмор, за оние кој им е важно да се во близина на плажа. Вилата располага со трокреветни студиа и четворокреветни апартмани, опремени секој со своја кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет со туш кадички, тераса (сите гледаат према улица, странично према море, улицата е мирна, не сe движат возила по неа), вилата не располага со паркинг, тв, клима бесплатна, wi-fi, сите кревети се стандардни 90х190м или дуплиот 120х190м.

Гпс координати: 40.017987, 23.526928                   

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.03.2019

На Промо цените не следува попуст, и попуст за два последователи термини, првите два и последните два термина се Промо цени.

 

 

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/3 студио

2/4 Дуплекс

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

79

99

Промо цени

26.05-02.06.19

7

99

109

Промо цени

02.06-09.06.19

7

149

159

 

09.06-16.06.19

7

239

249

 

16.06-23.06.19

7

289

319

 

23.06-30.06.19

7

319

349

 

30.06-07.07.19

7

349

379

 

07.07-14.07.19

7

359

389

 

14.07-21.07.19

7

379

409

 

21.07-28.07.19

7

379

409

 

28.07-04.08.19

7

379

409

 

04.08-11.08.19

7

379

409

 

11.08-18.08.19

7

379

409

 

18.08-25.08.19

7

319

339

 

25.08-01.09.19

7

259

289

 

01.09-08.09.19

7

199

229

 

08.09-15.09.19

7

149

169

 

15.09-22.09.19

7

99

109

Промо цени

22.09-29.09.19

7

79

89

Промо цени

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Меридијан

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

-5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово

-4:00 Скопје (Дрводекор)

-4:30 Велес (БП мотел Македонија)

-5:00 Неготино (БП Неготино)

-5:40 Удово (БП Удово)

-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД КИЧЕВО-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

-2:45 Кичево ( пред т.а.Меридијан) Трансфер од Битола

-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори