VILA PANILAS (73)

Вила “ПАНИЛАС” се наоѓа на само 15 метри од плажа во центарот на градот. Студиата се целосно реновирани 2016год. Сите студиа се опремени со мини шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса со гарнитура за седење и бања.


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2022


Период Ноќи 1/3 студио 1/4 студио Коментар
22.05-29.05.2022 7 99 119 промо
29.05-05.06.2022 7 129 139 промо
05.06-12.06.2022 7 164€ 175€  
12.06-19.06.2022 7 263€ 274€  
19.06-26.06.2022 7 318€ 351€  
26.06-03.07.2022 7 351€ 384€  
03.07-10.07.2022 7 384€ 415€  
10.07-17.07.2022 7 395€ 430€  
17.07-24.07.2022 7 420€ 450€  
24.07-31.07.2022 7 420€ 450€  
31.07-07.08.2022 7 420€ 450€  
07.08-14.08.2022 7 420€ 450€  
14.08-21.08.2022 7 400€ 430€  
21.08-28.08.2022 7 362€ 384€  
28.08-04.09.2022 7 285€ 318€  
04.09-11.09.2022 7 219€ 252€  
11.09-18.09.2022 7 179 199 промо
18.09-25.09.2022 7 129 139 промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

 • На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
 • При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање,
 • клима уред
 • wi-fi.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • патничко осигурување
 • туристичка такса (0,50 еур на ден, се плаќа во агенцијата).

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • Битола ( Автобуска станица Транскоп -на перо) – 35 по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 35 по лице
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45 по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 40 по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице04:30 h
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице
 • Куманово (бензинска пумпа,Макпетрол)-35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес– 45 по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово –45 по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје, Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.