HOTEL PILALIDIS 3*(14)

Хотел "Pilalidis" се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на Пефкохори.
Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фотељи каде гостите си го остваат багажот на денот на сместување и заминување со бесплатен Wi-Fi интернет. Неколку вили од кои секоја oд по 4 до 6 студија на приземје и 1-ви кат, опкружени со преубаво уредениот, огромен двор со многу зеленило, палми, трева, голем и мал (детски) базен, со лежалки, бар за пијалоци покрај базенот, игачки за деца.. Идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа пекара, маркет и ресторани за брза храна.
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети се од типот апартман - мазонет (на високо приземје веднаш до рецепцијата и наспроти базенот). Распоред на мазонетите: На долниот кат (приземје) е комплетно опремена мини кујна со фрижидер од средна големина, софа на спуштање каде може да спијат  две деца или две возрасни лица, маса со четири столици, на вториот кат со внатрешни скали има брачен кревет, гардеробер,  клима (со доплата 5€ од ден се плаќа на рецепција), купатило, TV, гардеробер, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING 

7% попуст за уплата до 01.03.2023  |  5% попуст за уплата до 01.04.2023

"Pilalidis" 3*
Пефкохори
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09 16
бр. ноќи  7 7 7 7
7
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
2+2 мазонет 165 205 255 295 335  645 755 865 865 865 865 855 355 305 255 215 175
опис на ценовникот  цени по лице со превоз цени за наем на апартман - мазонет цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то возрасно лице - БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман-мазонет без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице - БЕСПЛАТНО сместување, плаќаат само превоз;
 • -  Максимално сместување
        - во 2+2 мазонет - 2 возрасни и 2 деца или  4 возрасни.
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време).
 • -  Превоз од: Куманово / Штип / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија.
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 10m од хотелот на булеварот.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН на рецепција и покрај базенот.
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  Доплата за туристичка такса - околу 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за клима - 5€ од ден, на рецепција во Хотелот;
 • -  Доплата за само превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Пефкохори (345km)
 Куманово  (бензинска Макпетрол - автопат)    04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа -
 Полихроно -  Ханиоти - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред Стадионот)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол на автопат)  06:10h
 Г.П. Богородица  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Пефкохори:  14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на 10m од хотелот)