• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MEMPHIS (63,40)

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.

ценовник бр.1 (63)

5 % попуст за уплата до 30/04/2020

Мемфис студио

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

16

23 

30 

06

13

20

27

04

11 

18 

25

01 

08

15

22

29 

05

12

19

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

   7 

7

7

7

7 

7*

7*

7*

7*

7

1/4

45

 

75

 

95

125

150

170

325

355

375

399

399

399

399

375

175

125

90

70

50

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).


УСЛОВИ 

       За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур

       За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур

       При сместување во студијата 1/3 и 1/4  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

       Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

       За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

       Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур

       Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

       Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

       од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)

       од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)

       Од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)

       Од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)

       Од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа - мотел Македонија)

       Поаѓање од Калитеа во 14:15 ч.

 

ценовник бр.2 (40)

ПРВИТЕ ДВЕ  СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМО ЦЕНИТЕ!

 10% попуст за рана уплата до 31.03.2020

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / */

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи /

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 7 ноќи / 

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни ,

                                25 € за деца од 2 до 12 години,

                                Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред Дрводекор. Враќање од Халкидики во 14.00 ч. локал. време.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

-          Во студијата е е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;

-          Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;

-          За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Задолжително патничко осигурување.

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.