VILA ARGIRI - ЦЕНОВНИК 2 (24)

Вила “Argiri” – Скала Потамиа (Golden Beach)

Категорија: Апартманско сместување;
Област: Остров Тасос; Град: Скала Потамиа; Од море: на 5 минути од плажа;

 Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата 7€).

  • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Забелешка:
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Сите соби се опремени со: кујна, клима уред, ТВ,  Wi-Fi бесплатно


*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 28.02.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.03.2023

Датуми

1/2 Studio

1/4

02.06.2023 - 09.06.2023

139€

159€

09.06.2023 - 16.06.2023

144 €

199€

16.06.2023 - 23.06.2023

178 €

239€

23.06.2023 - 30.06.2023

249€

237 €

30.06.2023 - 07.07.2023

309€

288 €

07.07.2023 - 14.07.2023

297 €

322 €

14.07.2023 - 21.07.2023

409€

439€

21.07.2023 - 28.07.2023

449€

479€

28.07.2023 - 04.08.2023

449€

479€

04.08.2023 - 11.08.2023

449€

479€

11.08.2023 - 18.08.2023

449€

479€

18.08.2023 - 25.08.2023

449€

479€

25.08.2023 - 01.09.2023

369€

399€

01.09.2023 - 08.09.2023

299€

329€

08.09.2023 - 15.09.2023

239€

269€

15.09.2023 - 22.09.2023

169€

199€

22.09.2023 - 29.09.2023

129€

159€

– 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба);

– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

– Цените се изразени во еур за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 мкд;

–  Во студиата дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Wifi – БЕСПЛАТНО;

– Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на – легла во Studioto);

– Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина, а за хигиенaта на – собата во текот на престојот се грижат самите гости;

– Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро по локално време;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– Клима – доплата 7€ на ден;

 

Превоз

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€
• Велес 60 € • Радовиш 70€
• Неготино 60€ • Струмица 70€
• Граничен премин 60€  
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

GPS Координати: 40.7147632; 24.7549922;