• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

APARTMAN SISI (62)

 

Апартманот “SISI “ оваа година реновиран,се наоѓаат на само 50м од главното шеталиште и 180м од плажа.Апартманите во својот состав имаат една спална со брачен кревет и два единечни на спрат, а во кујната се наоѓаат уште еден брачен и еден единечен кревет и една фотеља на пуштање. Кујната е комплетно опремена со електричен шпорет, фрижидер, садови за соодветниот број на лица и ТВ.Апартманите имаат бања (туш,ВЦ), од Јуни, клима која е вклучена во цената и голема тераса со гарнитура за седење.

 

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ОД АПАРТМАН

 

Напомена:

 Смените се однесуваат на апартман за 10 ноќевања

 Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09.00 часот по локално време

 При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.

 Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.

 Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Last Minute понуда да ги објави и продаде останатите слободни капацитети во одредена вила по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.Лицата кои претходно уплатиле својот аранжман немаат право на надомест на средтвата на име на разлика во цената.

 За уплатени два аранжмана 10+10 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман за сезонските смени од 01.07.-30.08.

 Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува: o возрасни: 35 € o деца од 2 до 12 години: 25 € o деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

o Поаѓање од Скопје во 06.00часот на автобуската постројка пред Т.Ц.БИСЕР-Аеродром

o Поаѓање од Пефкохори во 15.45 часот,Ханиоти во 16.00 час., Полихроно во 16.15 часот по локално време