ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ

ВИЛА ЈАДРАН (65)

Вила Јадран е лоцирана во мирниот дел на Улцињ, на 250 метри од Големата плажа. На 2 мин. пешачење од вилата се наоѓаат неколку маркети, пекара, слаткарница и разни продавници за сувенири и гардероба. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студија. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет со туш кабина, ТВ, Wi-Fi, клима (вклучена во цената) и балкон. Вилата поседува соствен паркинг за гостите.


ЦЕНОВНИК  ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2023 – ВИЛА ЈАДРАН – УЛЦИЊ

                                                      ЦЕНОВНИК ЗА ВИЛА ЈАДРАН – УЛЦИЉ 2023       
ТЕРМИН  03.06  10.06  17.06  24.06  01.07  08.07  15.07  22.07  29.07  05.08  12.08  19.08  26.08  02.09  09.09  16.09  23.09 
НОЌИ 
1/2  139  159  189  219  249  279  289  289  289  289  279  259  229  199  159  139  139 
1/3  189  199  229  249  299  319  349  349  349  349  349  319  319  249  229  199  189 
1/4  209  229  249  269  329  389  399  399  399  399  399  359  329  319  269  249  229 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 30.04.2022 ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената

 

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
  • - Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • - Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)