• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел BRILANT 4* (15)

www.brilanthotel.com

 

Хотел “Brilant” е модерен хотел со 4 ѕвезди, лоциран во прекрасната област Саранда, на јужниот брег на Албанија. Saranda City Beach е на 200 м. од хотелот а главниот градски булевар на 100 м. оддалеченост.

Собите се опремени со: клима уред, мал фрижидер, ТВ со кабловски канали, фен...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, приватен паркинг (бесплатно), Wi-Fi (бесплатно), рецепција…

Ресторанот за појадок се наоѓа на петтиот кат од каде што може да се ужива во прекрасниот поглед кон морето.

Хотелот е прилагоден за престој на лица со инвалидитет.

Најблискиот ресторан со специјалитети од медитеранска кујна е на 100 м. оддалеченост, првиот ноќен клуб на 200 м. а пристаништето од каде поаѓаат траекти кон Крф е на одачеченост од 1км.

 

Тип на соба

01.04 – 30.06

01.09 – 30.09

01.07 - 31.08

Двокреветна соба

48

75

Двокреветна соба со балкон

53

78

Супериор соба со делумен поглед на море

58

83

Супериор соба со поглед на море

63

88

Супериор соба со директен поглед на море

68

98

Трокреветна соба

73

98

Јуниор суит

88

123

Фамилијарен суит

93

143

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 6 години Бесплатно (доколку не е потребен дополнителен кревет)

-Влез во собите од 12:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).