• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Акрополис, Илиас и вила Андреас (29)

Andreas Studios 2* се наоѓа на Каламаки улицата на 500 метри од плажата и на 300 метри од главната улица. Се наоѓа во близина на хотелот Икарос. Сите соби имаат тераса, кујна и купатило, а опремени се со фрижидер и клима уред (со доплата на лице место)

ILIAS STUDIOS 2* (локална категоризација) – се наоѓа на 800 метри од центарот и 300 метри од плажата. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 соби. Сите соби имаат тераса, кујна и купатило, како и клима (со доплата на лице место).

Vila AKROPOLIS 2* (локална категоризација) се наоѓа на 350 метри од морето и на 450 метри од главната улица. Располага со 1/2 и 1/3 соби и 1/4, 1/5 и 1/6 апартмани кои се опремени со кујна, купатило, клима (со доплата на лице место).

 

План За Патување

1.ДЕН / СКОПЈE – МАКЕДОНИЈА – ГРЦИЈА:
Поаѓање од паркингот спроти Holiday Inn во договореното време. Денско и ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.
Преминување граница. Контрола и царински формалности
2.-10.ДЕН / ГРЦИЈА – КИЛИНИ – ЛАГАНАС:
Во претпладневните часови пристигнуваме на пристаништето Killini на Пелопонез. Влегување на траект и пловење до островот Zakintos. Пристигнување на островот во местото Laganas, сместување во Hotel или вила, Престој на Zakintos 9 ноќи… Laganas е познат по многубројните ноќни клубови, ресторани, таверни и барови каде што ноќните забави траат до раните утрниски часови. Сигурно е дека овде ќе пронајдеме одлична комбинација на одмор и добра забава. Журки, феноменални плажи и многу многу активности ќе го одбележат нашиот престој на Zakintos ова лето.
Не заборавна летна авантура
11.ДЕН / ЛАГАНАС – КИЛИНИ – ГРЦИЈА:
Ги пакуваме куферите и ги напуштаме собите. Пловење со траект од Zakintos до Killini, денско и ноќно возење со автобус до Скопје со попатни паузи за одмор и царински формалности.
Проверка на соба и тргнување за дома.

12.ДЕН / МАКЕДОНИЈА – СКОПЈЕ:
Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

 

Цената е за пакет аранжман по лице.

 

 

ЦЕНАТА  НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА

  • Сместување на база 9 ноќевање во повеќе креветни апартмани/студија/соби во избраниот хотел или вила на Закинтос
  • Превоз со високо туристички автобус на релација Скопје – Лаганас – Скопје
  • Организација на аранжманот и пратител на групатa

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА

  • Задолжително меѓународно патничко и здравствено осигурување 500 денари – се плаќа во агенција
  • Превоз со брод на релација Килини – Закинтос – Килини 20евра
  • Задолжителна туристичка такса за Грција која се наплаќа од 01.01.2018. година (дневно по соба: приватно сместување – 0,5 евра, хотели 1* и 2*  – 0,5 евра, хотели 3* – 1,5 евра, хотели 4* – 3 евра, хотели 5* – 4 евра) – се плаќа во агенција
  • Факултативни излети
  • Индивидуални трошоци.
Факултативни излети
 
-Разлгед на најубавите плажи на островот
-Плажа Banana
-Плажа Sv Nikola
-Разглед на градот Занте
-Крстарење со брод – плажа Navajo
-Журка на брод