• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MARINOS (24)

 

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров...Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

 

Вила MARINOS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа - 50 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето).

 

 

 

ПАКЕТ АРР (бус+брод+сместување) по ЛИЦЕ

ДатумиНоќевања1/21/3
Од: 14-06-2019 
До: 21-06-2019
7 310€ 429€
Од: 21-06-2019 
До: 28-06-2019
7 330€ 459€
Од: 28-06-2019 
До: 05-07-2019
7 370€ 510€
Од: 05-07-2019 
До: 12-07-2019
7 410€ 570€
Од: 12-07-2019 
До: 19-07-2019
7 450€ 618€
Од: 19-07-2019 
До: 26-07-2019
7 470€ 648€
Од: 26-07-2019 
До: 02-08-2019
7 470€ 648€
Од: 02-08-2019 
До: 09-08-2019
7 470€ 648€
Од: 09-08-2019 
До: 16-08-2019
7 470€ 648€
Од: 16-08-2019 
До: 23-08-2019
7 450€ 630€
Од: 23-08-2019 
До: 30-08-2019
7 390€ 540€
Од: 30-08-2019 
До: 06-09-2019
7 310€ 429€
Од: 06-09-2019 
До: 13-09-2019
7 250€ 348€
Од: 13-09-2019 
До: 20-09-2019
7 220€ 315€
Од: 20-09-2019 
До: 27-09-2019
7 200€ 270€

 

–         Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 61,8 ден.)

–     НАПОМЕНА : Термините се дадени заклучно со денот на СМЕСТУВАЊЕ во собите, поаѓањето е ден претходно !

–        Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

–        ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

 

Доплати : 

-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10 € по лице

-Деца од 2-11.99 год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)

-Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.

-Патничко и здравствено осигурување

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :
18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – доплата 10 Евра по лице
19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река)
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil)
21:30 h Битола (Пред спортска Сала)
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – Трансфер до Битола – доплата 5 по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),