• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила Лида (14)

Вила "Lida" се наоѓа на околу 70м од плажа во центарот на Саранда, каде што започнува шеталиштето и плажата. Веднаш под вилата е улицата покрај плажа на која има мнгу хотели, ресторани, ноќни барови.. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на I и II кат. Студијата се комплетно опремени со кујна, купатило, ТВ, клима и интернет - БЕСПЛАТНИ, балкони со масичка и столчиња со страничен поглед кон море. Вилата се наоѓа на одлична локација и е со одличен квалитет на сместување, највисоко ниво на хигиена и голем комфорт на студијата. Под вилата има сопствен паркинг за гостите на вилата кој патуваат со сопствен превоз.

 

    

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

можност за плаќање на рати !!  април - мај - јуни

"Lida"
Саранда
термин  ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05  12
бр. ноќи  7 7
7
7 7 7 7
1/2 студио 205 215 230 250 270 290 310 310 310 290 270 250 220 220
1/3 студио 215 225 245 270 290 310 350 350 350 320 300 270 230 230
1/4 студио 225 235 255 280 310 330 380 380 380 340 320 290 240 240
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз


НАПОМЕНА

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи без вклучен превоз;
 • - Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, поаѓање навечер;
 • - Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
 • - Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
 • - Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
 • - Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител;
 • - Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На 50м под вилата.
 • - Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • - Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца од 2 до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување.
Автобуски превоз САРАНДА, ден претходно од термините во табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје - Саранда (510km)
 Куманово:  (кај рафинерија Окта - автопат)   22:00h 

 Скопје - Саранда
 
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  22:30h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  21:30h
 Велес:  (бензинска Макпетрол, кружен тек)   21:45h
 Тетово:  (бензинска, Макпетрол на влезот)  23:15h
 Охрид:  (пред аеродром Св.Апостол Павле)   01:15h
 Струга:  (бензинска, Макпетрол на влез)  01:30h
 Поаѓање од Саранда:     15:00  (пред вилата или на околу 50м под вилата)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Меридијан Травел.

GPS Coordinates: 39.86980032871866     |    20.015285076445284