• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MERI (24)

 

Вила Мери се наоѓа на 40м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од Хотел Посеидонио се спушта кон плажа (види мапа) Сите студија се наоѓаат на прв кат и еден едноспален апартман кој се наоѓа на приземје. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и апартман за 4 лица. Наспроти неа има мини маркет, а во нејзина близина на пешачката улица до плажа многубројни ресторани, кафетерии, бич барови, продавници за сувенири итн.

Двокреветните студија, може да бидат со спален кревет или две единечни легла кои се споени, троктреветните студија може да бидат со спален кревет и едно единечно легло или три единечни легла, сите се лоцирани на прв кат, сите имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, соптвен тоалет, клима, тераса и wi-fi

Апартманот се наоѓа на приземје и е составен од едноспален кревет и две единечни легла, кујна со прибор за готвење и јадење, балкон кој излегува директно на улица, тв, клима и wi-fi.


На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.


-15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 19.12.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2019

 

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/2 Студио

1/3 Студио

1/4 Апп

Промо цени на кој не следува попуст

19.05-26.05.19

7

69

79

89

Промо цени

26.05-02.06.19

7

89

99

119

Промо цени

02.06-09.06.19

7

149

159

179

 

09.06-16.06.19

7

199

239

269

 

16.06-23.06.19

7

279

319

359

 

23.06-30.06.19

7

309

349

389

 

30.06-07.07.19

7

319

369

399

 

07.07-14.07.19

7

339

389

429

 

14.07-21.07.19

7

359

399

439

 

21.07-28.07.19

7

369

399

449

 

28.07-04.08.19

7

369

399

449

 

04.08-11.08.19

7

369

399

449

 

11.08-18.08.19

7

369

399

449

 

18.08-25.08.19

7

279

319

349

 

25.08-01.09.19

7

239

279

309

 

01.09-08.09.19

7

189

209

249

 

08.09-15.09.19

7

109

129

159

 

15.09-22.09.19

7

89

99

119

Промо цени

22.09-29.09.19

7

59

69

89

Промо цени

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) - 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес - 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Халкидики:

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола - 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола -35€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 % и не се комбинира со попустот за рана резервација
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.

 

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удовo

04:00 h Скопје (Дрводекор)

04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)

05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)

06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)


Време на поаѓање превоз од Кичево за Халкидики:

04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


Поаѓање од Грција:

15:15 h локално време,(14:15 h мак.време) Неа Потидеа
15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори