VILA NIKOS (9)

ВИЛA НИКОС - НИДРИ

 

Вилата се наоѓа во мирниот дел на Нидри, околу 300м од градската плажа и 200м од главната улица. Располага со двокреветни студија и апартмани и трокреветни апартнани со можност за додаток на помошен кревет за дете до 12 години. Студио 02, сместени се на први и втори спрат и содржат два стандардни кревети или еден француски кревет а како помошен кревет може да содржат софа на расклопување, кујна (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило, ТВ, клима со доплата и тераса со гарнитура за седење. Апп 02/ 03 сместени се на први и втори спрат, поседуваат два или три стандардни кревети или француски кревет и еден единечен ( во некои апартмани има можност за додавање софа на расклопување како помошен кревет), одвоена кујна, (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), купатило, ТВ, клима со доплата и тераса со гарнитура за седење.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ
 MAJ
29
ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
19
ЈУЛ
29
АВГ
09
АВГ
19
АВГ
30
СЕП
09
СЕП
19
СЕП
30
број на ноќевања 10 10 10 10 11 10 11 10 11 10 10 11 7
Студио 02 по лице 49 89 139 199 259 279 299 289 269 179 109 69 39
Апп 02 по лице 59 89 149 209 269 289 319 299 279 189 119 89 49
Family club*
1 дете од 2-14 год.
29 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 29 29
Апп 03 по лице 39 49 119 159 219 239 259 249 199 149 79 69 39
Помошен кревет 29 39 89 129 139 129 139 129 139 89 59 39 29
Family club*
1 дете од 2-14 год.
29 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 29 20
  • Едно дете од 2-14 години плаќа цена од табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена СТ02 / АПП 02 и користи помошен кревет или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02 / АПП 02. Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена по табела во придружба со 2 возрасни лица по цена од АПП 02 и користат стандарден и помошен кревет или заеднички кревет ( деца до 6 год) со возрасните лица во АПП 02 / АПП 03;
  • Kлимата се доплаќа 6 евра на ден по студио/апартман

 

ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.