• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA SHUKA (36)

Собата поседува:

Вила Шука се наоѓа на околу 200 метри од плажа.Вилата располага со 1/2, 1/3, 1/4 соби и студиа.Собите се опремени со: мини кујна, бања, балкон, клима, ТВ.Во близина има ресторанти и маркети.

ВАЖНО !!!
 •  

  • За резервација задолжително уплата аванс од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
  • 10% попуст на преовзот и 5% попуст на сместувањето за целосна уплата до 21.06.2021
  • За споен термин се добива 5% попуст на двата термини.
  • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
  • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во 22:00 часот.
  • Поаѓање од Ксамил во 14:00 часот, Саранда во 14:30 часот.Пристигнувањето е предвидено после полноќ
  • Цените се дадени за наем на соба/студио во евра, плаќањето е во денари (1 еур=62мкд.)
  • Уплата се врши на следниве начини: директно во агенцијата, во готово,  трансакциска сметка
  • Задолжително патничко осигурување – се вади во било која осигурителна компанија
  • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
  • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
  • За хигиена се грижат собарки
  • Смена на чаршафи и пешкири е на секои 3 дена
  • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
  • За ова патвање потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
  • Се патува преку граничен премин Ќафасан
  • За влез во Албанија не е потребен PCR тест
  • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
  • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителчна дезинфекција при влез во автобус.
  • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците,во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
  • За време на патувањето во автобус, задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
  • Патницитер се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат дадените правила и препораки.