Potidea Golden Beach 3* (22)

Хотелот се состои од две згради една позади друга. АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) и АНЕКС 2 веднаш наспроти неа. Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.


Термин

Услуга

Соба во Anex I и Anex II

Цена по лице за 7 ноќевања - All inclusive

28.05 - 04.06.23

7 All inclusive

199 €

04.06 - 11.06.23

7 All inclusive

219 €

11.06 - 18.06.23

7 All inclusive

259 €

18.06 - 25.06.23

7 All inclusive

319 €

25.06 - 02.07.23

7 All inclusive

339 €

02.07 - 09.07.23

7 All inclusive

369 €

09.07 - 16.07.23

7 All inclusive

389 €

16.07 - 23.07.23

7 All inclusive

439 €

23.07 - 30.07.23

7 All inclusive

439 €

30.07 - 06.08.23

7 All inclusive

439 €

06.08 - 13.08.23

7 All inclusive

439 €

13.08 - 20.08.23

7 All inclusive

439 €

20.08 - 27.08.23

7 All inclusive

419 €

27.08 - 03.09.23

7 All inclusive

399 €

03.09 - 10.09.23

7 All inclusive

299 €

10.09 - 17.09.23

7 All inclusive

279 €

17.09 - 24.09.23

7 All inclusive

219 €

 

 *** НАПОМЕНА: Базенот и барот на базен работат од 10:00 до 15:00 и от 17:00 до 18:00 часот

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска  противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

 

Во цената е вклучено:                      

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера / или само наем на соба за 7 ноќевања
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО во Анекс 1;
 • Интернет во лоби на хотелот

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ (се плаќа во хотел)

 

 • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 27€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 19€ на ноќ;
 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.
 • Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
 • Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.
 • Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

o    -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице

o    -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице

o    -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 45еур по лице

o    - Струмица - трансфер до Смоквица  - 60 еур по лице 

o    -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице

o    -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

o    -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице

o    -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице

o    -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице

o    -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур

o    -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице

o    -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год -10еур попуст 

 

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

o    -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес

o    -4:00 Скопје (Дрводекор)

o    -4:30 Велес (БП Макпетрол кружен тек)

o    -5:00 Неготино (БП Неготино)

o    -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)


ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

o    -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)

o    -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола

o    -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

o    -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола

o    -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола

o    -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

o    15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа

o    14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно

o    14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти

o    14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран трансфер до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме. 

Локација:
 Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа. 
 • Hotel - Nea Moudania,  9.2 km; Hotel - Nea Fokea, 11.5 km; Hotel - Afytos, 16.6 km; Hotel - Kalithea, 19.5 km;
GPS: 40.191037; 23.334988

Плажа:
На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.
Пансион  

Услуга:

All inclusive ( се вклучено )

 

Услуги кои се доплаќаат:
Интернет: Доплата на рецепција;

Клима: со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден; 
Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;
Туристичка такса: 1,5eur по соба на ноќ (се плаќа на рецепција)
ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)