• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILLA THEMELIS (47)

 (16)                                                                                                                                                                                                  
Темелис е хотел од апартмански тип. Има прекрасен двор со зеленило и палми и два базена, еден голем и еден мал, детски. Покрај базенот се наоѓа кафе бар со лежалки и чадори кои се бесплатни, а позади хотелот има паркинг за гостите. Хотелот е оддалечен околу 280 м.од плажа, 150 м. од центарот и се наога во централниот дел на Фурка. Располага со трокреветни студија кои се опремени со кујна со основни садови за готвење, 1 брачен и еден единечен кревет, TV, WC и клима која е вклучена во цената, просторна тераса која е со поглед на базенот и гарнитура на терасата. Промена на постелнина, еднаш во текот на престојот. 
                                                                                                   
Цени за термини по типови простории и услуги
Термини1/3 СТД Бр. ноќевања
18/05/2019 - 25/05/2019
49.00€  7* промо
25/05/2019 - 01/06/2019
59.00€  7* промо
01/06/2019 - 08/06/2019
79.00€  7*
08/06/2019 - 16/06/2019
109.00€  7*
16/06/2019 - 22/06/2019
119.00€  7*
22/06/2019 - 29/06/2019
129.00€  7*
29/06/2019 - 06/07/2019
270.00€  7
06/07/2019 - 13/07/2019
300.00€  7
13/07/2019 - 20/07/2019
325.00€  7
20/07/2019 - 27/07/2019
345.00€  7
27/07/2019 - 03/08/2019
345.00€  7
03/08/2019 - 10/08/2019
345.00€  7
10/08/2019 - 17/08/2019
345.00€  7
17/08/2019 - 24/08/2019
310.00€  7
24/08/2019 - 31/08/2019
129.00€  7*
31/08/2019 - 07/09/2019
119.00€  7*
07/09/2019 - 14/09/2019
89.00€  7*
14/09/2019 - 21/09/2019
69.00€  7*
21/09/2019 - 28/09/2019
59.00€  7* промо
                                                                                                                      
Услови под кои важи аранжманот

- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето лице се сместува БЕСПЛАТНО, а плаќа само превоз.

- Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.

- Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.

- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

- Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 13 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 09 часот по локално време.

- Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

- При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 15 €.

 

Цена на превоз на релација Скопје - Халкидики - Скопје изнесува:

возрасни: 35 €
деца од 2 до 12 години: 25 €
деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)