• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hotel Olive Tree-10 noki so sopstven prevoz (100)

Локација: Хотелот Olive Tree 3* се наоѓа во центарот на Агиос Никитас, на 160 метри од плажата, и е опкружен со богати маслинови градини. Хотелот зрачи со пријатен мир, кој ги исполнува сите сетила. 

Хотелски капацитети: Објектот има рецепција, ресторан, тоалети и соба за складирање на багажот последниот ден. Има и дел за најмалите гости, каде што можат безгрижно да си играат. Хотелската услуга е ноќевање со појадок на шведска маса. Гостопримливиот персонал и прекрасниот изглед на самиот Агиос Никитас ќе го направат вашиот одмор незаборавен. 

Соби: Нудиме двокреветни соби со дополнителен кревет во кои може да се смести дете до 12 годишна возраст и петкреветни дуплекси, кои содржат неслужбена кујна.
Дуплексот се состои од две спални соби, кои се опремени со брачни кревети (или два стандардни кревети), додека во кујната има софа, погодна за сместување на возрасно лице. 

Сите сместувачки единици имаат бања, клима вклучена во цената, WiFi (слаб проток), ТВ, крпи.  Чистењето на сместувачките единици е секојдневно, додека постелнината и крпите се менуваат на секои пет дена.

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut

Vila Usluga Tip 22.05 1.06 11.06 21.06 1.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 9.09 19.09
Hotel

Olive

Tree
3*
TV, AC
ND 1/2 Room 115* 175* 230* 610 695 820 855 855 855 795 275* 210* 155*
ND
1/2+1 Room
115*
175*
230*
665
755
870
905
905
905
855
275*
210*
155*
ND
1/4 Duplex
100*
145*
190*
895
1025
1195
1255
1255
1255
1155
205*
170*
125*
ND
1/5 Duplex
90*
130*
175*
930
1055
1225
1295
1295
1295
1205
190*
160*
110*
Upotreba klime Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata
Легенда
  • ND – Noćenje sa doručkom, švedski sto (buffet);
  • 1/2 Room – Dvokrevetna soba;
  • 1/2+1 Room – Dvokrevetna soba sa pomoćnim ležajem;
  • 1/4 Duplex – Četvorokrevetni dupleks apartman;
  • 1/5 Duplex - Petokrevetni dupleks apartman;

задолжителна доплата на име „Stay over“ данок за престој од 0,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место , услуги кои не се наведени во програмата, индивидуални и други трошоци на патниците. 

 

Во студијата или апартманите се влегува првиот ден од престојот во 15:30 часот (по локално време), а студијата и апартманите се напуштаат последниот ден од престојот најкасно до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и сподготвени сместувачки единици, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Во случај на недоволен број пријавени патници, агенцијата го задржува правото да откаже или организира одредени поаѓања во соработка со друга агенција. Минималниот број на патници за организација на аранжманот е 30. Во случај на откажување, минималниот рок е 15 дена пред почетокот на аранжманот.