Vila Koutouki-10ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Вила Кутуки се наоѓа во Лигија, на 200 метри од плажа, во близина на супермаркет и  пекара. Лигија е идеална за истражување на прекрасните плажи на островот, бидејки се наоѓа на само 4 километри од главниот град Лефкада. 

Содржина на вилата: Вилата е составен дел од истоимениот и познат рибен ресторан (таверна) во Лигија. Опкружен е со бујна медитеранска вегетација каде сите гости можат да го почувствуваат вистинскиот дух на Грција, како и самата Лефкада. Нудиме четворокреветни апартмани лоцирани на високо приземје од вилата или на прв кат. Апартманите се пространи и модерно опремени. Погодност за гостите на вилата е што можат да платат полупансион во вилата по разумни цени. Порциите во таверната се многу обилни и квалитетни, по што е позната таверната. Последниот ден на гостите им е обезбеден простор за складирање багаж. 

Опис на собите: Пространите апартмани се состојат од две соби, спална и дневна со кујна и маса со трпезариски столчиња. Спалната соба има брачен или два стандардни кревет, додека дневната има голем софа кревет, кој е нарасклопување и на кој може да се сместат двајца возрасни. Кујната е наменета за приготвување на лесни оброци и е опремена со мини електричен шпорет, фрижидер, прибор без тави. Сите апартмани имаат клима во дневната соба која е вклучена во цената, ТВ во дневната соба, WiFi (слаб проток), бања и крпи. Менувањето на постелнината и крпите како и чистењето на собата е на секои 5 дена.

 

Cena je izražena samo u evrima, jer je dinarski deo aranžmana ukinut

Vila Usluga Tip 22.05 1.06 11.06 21.06 1.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 9.09 19.09
Vila Koutouki
TV, AC
NA 1/2 App 90* 130* 165* 395 475 555 610 610 610 555 210* 180* 115*
NA 1/3 App 80* 110* 135* 405 485 565 620 620 620 565 160* 140* 95*
NA 1/4 App 80* 110* 135* 415 495 595 655 655 655 595 160* 140* 95*
Upotreba klime Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata
ЛЕГЕНДА
  • 1/2 App - Dvokrevetni apartman;
  • 1/3 App - Trokrevetni apartman;
  • 1/4 App - Četvorokrevetni apartman;
  • NA - Najam apartmana;
  • Free - besplatna upotreba klime.

– Crvenom bojom su obeleženi prodati studiji/apartmani
– Cene označene zvezdicom (*) su cene paket aranžmana (smeštaj i prevoz, bez teritorijalne doplate za prevoz) po osobi

 

едно дете, до 5 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 

Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
Услови за деца до 5 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– Користење на бебешко креветче е можно со доплата од 2 евра на ден.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.
– Кредитни картички

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.

 

Во студијата или апартманите се влегува првиот ден од престојот во 15:30 часот (по локално време), а студијата и апартманите се напуштаат последниот ден од престојот најкасно до 09:00 часот (по локално време). Патниците влегуваат во исчистени и сподготвени сместувачки единици, но за време на престојот се должни да се грижат за нивната хигиена. Сите апартмани и студија имаат основен кујнски прибор и опрема, но не и тоалетна хартија и средства за хигиена. Не е можно да се избере кат, поглед или број на соба, освен ако не е поинаку наведено во програмата.