• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел REGINA BLU 5* - Радиме, Валона (15)

www.hotelregina.al

 

Сместен на доминантна позиција со поглед на прекрасното, длабоко сино Јонско Море и чистата плажа на Радиме, во заливот на потковица во Валона, хотелот “Regina Blu”  претставува навистина одличен избор за релаксирање и уживање во летниот одмор. Располага со преубава плажа, спектакуларен поглед и пријателски расположен персонал.

Хотелот располага со 10 Јуниор суити, 4 суити, 44 двокреветни соба, 39 трокреветни соби, 2 апартмани.

Собите се опремени со: клима уред, ТВ со рамен екран со сателитски програми, гардеробер, мал фрижидер, работна маса, фен...

Објектот во својата содржина нуди: ресторан, бар, рецепција... Бесплатно користење на: надворешен базен со поглед на море, приватна плажа со чадори и лежалки, паркинг, Wi-Fi...

 

REGINA BLU

 

16.04 – 31.05.2021

01.06 – 30.09.2021

Суит  - 105 евра

Јуниор суит - 84  евра

Суит – 147 евра

Јуниор суит - 126 евра

Двокреветна

соба

Трокреветна соба

Двокреветна соба

Трокреветна соба

Ноќевање со појадок

31

26

47

42

Полу пансион

 

42

37

58

52

Полн пансион

 

52

47

68

63

 

-Цените се дадени по лице на ден за одбрана услуга, освен за Суит и Јуниор суит каде цената е дадена на база ноќевање со појадок по соба на ден

-Деца до 4 години Бесплатно

-Деца од 4-12 години плаќаат 50% од ценатa

-Појадок: 07.30-10.30ч, ручек 13.00 – 15.00ч, вечера 19.00-22.00ч

-Доплата за соба со поглед на море 10 евра по соба на ден

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).