Vila Sky 10 ноќи (100)

Локација: Студијата Sky се наоѓаат во строгиот центар на Неа Каликратија и на 20 метри од плажата „Бурбон“ на третиот кат од станбен комплекс. Во непосредна близина на вилата има неколку маркети, пекари, кафетерии и таверни.

Содржина на комплексот: Во нашата понуда располагаме со четворокреветни и трокреветни студија лоцирани на трет кат и сите имаат поглед на море. Сите студија имаат сопствен паркинг со капија со далечински управувач.

Содржина на собите: Сите сместувачки единици се опремени со кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) наменета за приготвување лесни оброци, бања, крпи, клима уред чија цена е вклучена во цената на изнајмување, ТВ и WiFi (мал проток ).. Чистењето, менувањето постелнина и пешкири трае пет дена.

40.3104526,23.0650730

 

Vila Tip 20.05

30.05

30.05

09.06

04.06

14.06

09.06

19.06

14.06

24.06

19.06

29.06

24.06

04.07

29.06

09.07

 

04.07

14.07

09.07

19.07

14.07.-24.07.

19.07.-29.07.

24.07.-03.08.

29.07.-08.08.

03.08.-13.08.

08.08.-18.08.

13.08

23.08

18.08

28.08

23.08

02.09

28.08

07.09

 

02.09

12.09

07.09

17.09

12.09

22.09

 

17.09

27.09

22.09

02.10

Vila
Sky
TV, AC
1/2 Std 105* 140* 165* 185* 200* 385 400 415 445 475 495 485 465 410 200* 170* 145* 130* 115* 85*
1/3 Std 85* 120* 130* 140* 150* 415 435 455 490 525 555 545 515 460 155* 140* 125* 115* 105* 85*
1/4 Std 75* 105* 115* 120* 130* 455 475 495 525 555 595 585 555 495 130* 120* 110* 105* 95* 85*
Upotreba klime Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata

СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.
ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.