Вила Василис (26)

  • Локација: Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата.
  • Опис: Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената.
  • Сместување: Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса.
  • Структура: Вилата има: Две 1/2 студио (бр. А1, Б6) со поглед на дворот Шест 1/3 студиа (бр. А2, Б1, Б2, Б3, Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот Студијата А1 и А2 имаат заедничка тераса на приземјето.

 

7% попуст за резервација со 50% уплата до 31.03.2023
Доплата за остатокот од 50% до 30.04.2023

 

Цените се за наем на студио 8 дена / 7 ноќи

термин ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
20.05-27.05 7 89 99
27.05-03.06 7 119 139
03.06-10.06 7 149 179
10.06-17.06 7 209 249
17.06-24.06 7 239 279
24.06-01.07 7 259 299
01.07-08.07 7 269 319
08.07-15.07 7 289 329
15.07-22.07 7 339 359
22.07-29.07 7 339 359
29.07-05.08 7 339 359
05.08-12.08 7 339 359
12.08-19.08 7 339 359
19.08-26.08 7 299 329
26.08-02.09 7 249 289
02.09-09.09 7 219 259
09.09-16.09 7 179 209
16.09-23.09 7 119 169
23.09-30.09 7 89 109

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања

Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Доплата за клима уред  € на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

ПРЕВОЗ

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

време на поаѓање

Цена

Скопје – Дрводекор

04:00

45 €

Велес – БП мотел Македонија

04:30

45 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

03:40

60 €

Неготино – бензинска, Неготино

05:00

45 €

Граничен премин – бензинска Шимов

06:00

45 €

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04:00

40 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола

03:15

40 €

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02:15

50 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02:15

55 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02:30

50 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03:15

50 €


Деца до 12 години, -10 € попуст од редовна цена за возрасен (од градот од кој поаѓаат)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

 

Информации, услови, попусти:

 
 Цените обележани со црвено се промо цени
 На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.