• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA PANAGIOTA (24)

Вила Панајота се наоѓа во новиот дел на Сарти, каде водата е најплитка и е идеална за со деца и лица кои сакаат мирен и релаксиран одмор. Лоцирана е на околу 100 мeтри до плажа и 1км до центарот на Сарти. Во нејзина близина има 2 таверни и супермаркет со пекара, како и неколку барови на плажа.

Во нашата понуда располагаме со овие типови на соби:

 • Трокреветни еко соби на приземје – со помали тераси лоцирани на преминот кон другите соби, комплетно ново изградени и реновирани
 • Трокреветни соби на приземје – со поголема тераса, комплетно ново изградени и реновирани
 • Трокреветни соби на 1ви спрат
 • Четирикреветни соби на приземје или  1 спрат, таа на приземје е исто така реновирана.

Сите соби содржат: сопствен тоалет, ТВ, интернет ( почнувајќи од 01.06.2019), мини кујна, тераса, клима. Користењето на клима уредот НЕ е вклучено во цената кое е 5 евра на ден и се плаќа на лице место.

 

Гпс координати: 40.080592 23.979175

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И 50% УПЛАТА ДО 31.03.2021

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)-35еур

 • Попуст за лица над 63год – 10еур
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена, 15еур од Битола
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител,
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на патувањето