• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hotel Medite 4* (24)

 

Хотелси содржини

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

Сместување 

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.

Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.

Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 30 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.

Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

 

Хотел Медите 5*, реновиран во 2018 г. со нови хотелски содржини, нов најсовремен СПА центар…

Ценовник 01.12.2018-31.12.2019


Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување недела-четврток петок и сабота
De luxe (20 м2)
1 adl 59 € 70 €
1 adl + 1 chd /0-12 г./ 59 € 70 €
2 adl 72 € 85 €
Premium (24 м2)
2 adl 76 € 94 €
2 adl + 1 chd /0-12 г./ 76 € 94 €
3 adl 104 € 130 €
Junior app (28 м2)
2 adl 117 € 125 €
2 adl + 1 chd /0-12 г./ 117 € 125 €
2 adl + 2 chd /0-12 г./ 117 € 125 €
3 adl 160 € 172 €
Lux app 2 bedroom (31 м2)
4 adl 143 € 161 €
4 adl + 1 chd /0-12 г./ 143 € 161 €
4 adl + 2 chd /0-12 г./ 143 € 161 €
5 adl 168 € 186 €

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 ден
Цените не важат за празници, семинари…..
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

 

Во цената Е вклучено:
Ноќевање,

Појадок,
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешени базени со слатка вода,
Сауна парк,
Зона за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Сеф на рецепција,
Надворешно џакузи,
Туристичка такса,

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трoшок на патникот


Доплати на ден за 1 лице:

ПОЛУПАНСИОН ПОЛН ПАНСИОН
15 € Возрасен 23 € Возрасен
       8 € Дете до 12 г.       13 € Дете до 12 г.

За деца има детско катче на отворено и на затворено и детски базен со минерална вода на отворено (отворен само во летниот период)


Цените се на ДЕН за СОБА за услуга ПОЛУПАНСИОН

сместување недела-четврток петок-сабота
Deluxe double room 108 € 124 €
Deluxe single room 80 € 95 €
Premium double room 113 € 134 €
Premium single room 85 € 100 €
Family room – double accommodation 124 € 144 €
Junior Suite – double accommodation 155 € 165 €
Deluxe apartment – 4 pax 200 € 222 €
Дополнително легло за возрасен 40 € 40 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари


Важно !
За вечера  шведска маса минимум 30 лица / однсоно на сет мени ако се помалку

За уплатени 5 ноќи шесттото е бесплатно.
Деца до 12 години – бесплатно

 

Во цената е вклучено:
Појадок и вечера,

Базен со минерална вода,
Отворени базени со минерална вода,
Отворена топла када,
Финска сауна,
Хербална сауна,
Парна бања,
Тропски туш,
Релакс зона,
Фитнес,
Паркинг на отворено,
Туристички данок,