• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел BOLOGNA 4* (15)

www.hotelbolognavlore.al

 

Хотел “Bologna” е изграден во 1994 година, на совршена локација за прошетки и разгледување на градот а на само 200 метри оддалеченост од плажа. Хотелот има вкупно 40 модерни соби и апартмани со поглед на море.

Собите се опремени со: ТВ со рамен екран и сателитски канали, мал фрижидер, работна маса со стол, клима уред, фен, сеф, хипоалергени перници… Дел од собите имаат тераса со гарнитура за седење.

Објектот во својата содржина нуди: звучно изолирзни соби, ресторан со тераса покрај море, рецепција, паркинг (бесплатен), бар, Wi-Fi (бесплатно), менувачница, можност за изнајмување на велосипеди, понуди за крстарења...

Некои од собите се прилагодени за лица со инвалидитет.

 

Тип на соба

01.06 -30.06

01.09-30.09

01.07-31.08

Еднокреветна соба

49

60

Двокреветна соба

60

71

Трокрветна соба

71

88

Четворокреветна соба

77

93

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 6 години Бесплатно

-Деца од 6-14 години плаќаат 11 евра на ден

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).