• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA HRISTINA 10 nokji (sopstven prevoz) (26)

 

Оддалеченост: На 600 метри од центарот на местото

Плажа: 130 метри од градската песочна плажа. 

Тип на соби: 1/2, 1/3 и 1/4 студија; 1/3 и 1/3+1 апартмани

Тип на одмор: И релаксирачки и забавен одмор за сите возрасти


-20% попуст за резервација и уплата 100% до 20.12.2018 г.


Цените се за НАЕМ на студио / апартман за 10 ноќевања во €
Цени вo € се плаќа вo денари 1€ = 62 денари

Легенда:
STD 2-студиo сo 2 легла,
STD 3-студиo сo 3 легла,
STD 2+2-студиo 2+2 легла
APP 3-Апартман сo 3 легла,
APP 3+1-Апартман сo 3+1 легла

Во цената Е вклучено:
* Сместување
* 10 ноќевања,
* Безжичен интернет
* Клима: вклучена во цената.
* Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.

Во цената НЕ Е вклучено:
* Автобуски превоз,
* Индивидуални трошоци,
* Патничко осигурување,

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.
Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (SDT 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%
Дете до 2 год. може да користи заеднички кревет со возрасен.

Локација:
Се наoѓа во мирен дел на Ханиоти, опкружена е со пространа градина и е идеален избор за семејства со деца. Од плажата е оддалечена стотина метри, а 600 метри од центарот на градот.

Координати: GPS 40 ° 00'12.45''N - 23 ° 34'05.75''E

Структура:
Апартманите 3+1 се на приземјето (бр. A2 и А5), на I кат (А6, А7, А10) и II кат (А12, А13, А14, А15).
Студијата 2+2 се наоѓаат на приземјето (Б5) на I кат (Б 7,8, 9,10) и II кат (Б 11,12,13,14,15).

Информација:
Бесплатен паркинг на улицата пред вилата (докплку има слободно место). Вилата распплага со бесплатен безжичен интернет, но е ограничен (кога се поврзани повеќе корисници има функципнален проблем).
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица. Патниците студипто/апартманот го превземаат по 14:00 часот, последниот ден напуштање на студиото/апартманпт е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Постелнина и крпи се менуваат еднаш за време на престојот (на половина од престојот).
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат

Политика и услови

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, (во рок од 24 часа) и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за "early booking": 
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. 
Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени целосно во рок од 14 дена од денот на резервација.


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенција).