• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA DIMITRIS (2)

                                                                                
НЕА ПАНТЕЛЕИМОН
Едно од најпознати летувалишта на олимписката ривиера на само 3 часа од Скопје секако дека е Платамона и нејзиното познато место Неа Пантелеимон. Се наоѓа на 70 км. од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина спој планина и море сместено во прегратките на планината Олимп, претставува прекрасна комбинација за идеален фамилијарен одмор.

ВИЛА ДИМИТРИС
Вилата се наоѓа на само 2 мин. од песочната плажа во Неа Пантелеимон. Располага со убаво уредени трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија се опремени со бања, комплетна кујна, ТВ, клима уред (вклучен во цена), тераса. Вилата се наоѓа во мирен дел,опкружена со зеленило и со двор од преку 3.000м. како и свој сопствен паркинг.        
                                                                                 
                                                                                             

•  Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.

•  За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 15 еур од вкупната цена по лице.

• Задолжително здравствено и патничко осигурување 

• Трето и четврто лице во АПП бесплатно сместување, плаќаат само превоз

• Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 25 еур / 1.545 мкд

• Цена за превоз за возрасен 35 еур/ 2.163 мкд

• Вила Михалис, Вила Манос, Вила Ана Мариа, Вила Елизабет: доплата за клима 5 еур по соба на ден • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во 09:00 по локално време последниот ден!

• За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците!

• Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 06:00 часот

• Враќање последниот ден во попладневните часови!

 

Општи услови

• За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата) и бел лист (виза не е потребна); не се потребни посебни вакцини."

• За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување;

•  За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум! За сопствен превоз, попустот се намалува за 5%;

•  Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла т.е исклучиво оние лица кои се впишани на ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување повеќе лица од дозволеното, агенцијата или партнерот на истата има право да не ги смести лицата или да побара одреден финансиски надомест;

•  За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости;

•  Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците. Сопствениците на вилите имаат право да побараат одреден паричен надомест за причинетата штета. При сместување ЗАДОЛЖИТЕЛНА проверка на состојбата на собите!

• ПОПУСТОТ НЕ СЕ КОМБИНИРА СО СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА (цени означени со црвена боја)!

 

•  Агенцијата организира превоз со придружник - пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување/паркирање на автобусот;

•  Агенцијата/претставникот не се задолжени за транспорт на багажот на патниците од автобус - сместувачки капацитет;

•  Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на брзина на интернет во било кој од наведените сместувачки капацитети во понудата;

• Доплата на туристичка такса во сместувачките капацитети (0.5 - 3 еур по соба на ден)

• Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute! Претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на било какви промени во цената;

•  За овој аранжман важат општите услови на патување на Т.А.Меридијан, побарајте ги во агенцијата;

•  Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур =61.8 мкд.)

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ

• Состанок на групата 30 минути пред поаѓање на Главна Автобуска станица Скопје (перон 1 или 2)"

• Патување за наведената дестинација преку Граничен премин Богородица (Гевгелија) или Граничен премин Меџитлија (Битола) за островот Крф

• Пристигнување и сместување во одбраните капацитети

• Денови на престој (7 или 9)

•Последниот ден собите се напуштаат во договорено време (наведено во куќен ред)

• Поаѓање кон Македонија во попладневните часови

• Пристигнување во вечерните часови на Главна Автобуска Станица Скопје