• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

RADINA'S WAY 4*

 

Хотелот нуди wellness центар, ресторан и лоби бар.  Се наоѓа на 1.6 од гондолата. Сите соби се со ТВ со кабловски канали, бесплатен бежичен интернет, мини-бар и купатила од мермер.  Хотелот Radina’s Way има тераса за сончање со поглед кон планината Рила.


  СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-20% за уплати до 30.09.2019

* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата. 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
Kористење на базен, Wi-Fi, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, транспорт до гондола.


Во цената НЕ е вклучено:         

Туристичка такса за престој, 1 € возрасен / 0,5€ деца 2-12г. на ден. 
Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 80€ / возрасен, 40€ / дете (2-12г.) 

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ: 

1)  -20% за уплати до 30.09.2019, -15% за уплати до 31.10.2019, -10% за уплати до 30.11.2018. Попустот не важи за Нова Година.
2)  7=6,10=9,14=12 за престој во период 01.12.-27.12.2018 и 05.03-31.03.2020  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите  се комбинираат.


Максимален број на лица: DBL (2+1) , FAMILY ROOM (2+2), APP 1 спална (2+2), APP 1 спална DeLuxe (2+2).
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 28.12.2019-02.01.2020
Минимум престој 2 ноќевања во периодот 19.12-27.12.2019 & 03.01-04.03.2020


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.