• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ ОЛГА ДЕДИЈЕР 2* (65)

Хотелот е лоциран на Копаоник на 1700 метри надморска височина и на 700 метри од ски центарот Копаоник. Најблиската жичара од хотелот е Мало Језеро на 450 метри, на 650 метри е ски лифтот Крст, а на 12 минутно пешачење од експрес ски-лифтот Панчиќ. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi Интернет конекција. 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

 

Во цената е вклучено:

  • 3 ноќевања на база полупансион 
  • Автобуски превоз
  • Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)
  • Патничко осигурување 250 ден. 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

  • Цена само за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
  • Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 15:00 часот.
  • Цената за превозот важи за месец Јануари и Февруари 2021

Kопаоник - Ski pass цени 2020/2021

Возрасни (12-64 години)

Дневна карта: 29 евра

Дводневна карта: 55 евра

Тридневна карта: 78 евра

Деца (06-11 години)

Дневна карта: 21 евра

Дводневна карта: 38 евра

Тридневна карта: 53 евра


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

- Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот. 
-За трето возрасно лице во соба одобруваме 5% попуст
- Дете до 2 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
- Во случај, 1 возрасен и 1 дете од 02-12 години, детето има 20% попуст во 1/2 соба
- Во случај, 1 возрасен и 2 деца од 2 до 12 години, двете деца добиваат 40% попуст во 1/3 соба
- Во случај, деца од 2 до 12 години со 2 две возрасни особи на засебен лежај имаат попуст од 50%
- Доплата за дополнително легло 5 евра на ден
- За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
- Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
- Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
- Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест
- Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
- Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд
- Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
- За целосна уплата до 25.12.2020 одобруваме 5% попуст
- Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
- За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
- Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
- За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
- При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
- За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
- Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
- Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. МЕРИДИЈАН.