Vila Vasiliki-10 ноќи/сопствен превоз (100)

40.721388888889,23.706666666667

 

Локација: Vila Vasiliki се наоѓа на главната улица во Аспровалта, на само 80м од плажата и има простран двор. 

Содржина на вилата: Вилата располага со трокреветни и четирикреветни студија кои се наоѓаат на првиот кат од вилата. На приземје од вилата се наоѓа новоизграден петокреветен апартман. Има и соба за последниот ден од престојот, каде што гостите можат да го остават својот багаж како и туш во дворот. Во непосредна близина на вилата има продавници, грчки ресторани и таверни, пиљари и пекари така што слободно можеме да кажеме дека Вила Василики има идеална позиција бидејќи е блиску до се што ви треба за идеален и релаксирачки одмор. 

Опис на собите: Апартманот се состои од посебна спална соба со брачен и единечен кревет. Во кујната има единечен кревет и трпезариска маса. Влесот на апартманот е од терасата и има простор за гарнитура за седење. Сите сместувачки единици располагаат со опремена мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) за приготвување на лесни оброци, LCD телевизор, бања, пространи тераси (студијата на спратот), WiFi (слаб проток), клима која чини 3 евра дневно. Постелнина и крпи се менуваат на петтиот ден од престојот кога е и чистењето на собата. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 26.05 05.06 15.06 25.06 05.07 15.07 25.07 04.08 14.08 24.08 03.09 13.09 23.09
Vila
VasilikiTV, AC
1/2 Std 100* 150* 195* 455 525 605 625 625 625 515 205* 165* 115*
1/3 Std 80* 115* 145* 460 530 610 630 630 630 525 155* 130* 95*
1/4 Std 70* 100* 130* 495 565 655 675 675 675 545 140* 115* 90*
1/2 PApp 115* 190* 235* 425 505 595 625 625 625 445 235* 215* 135*
1/3 PApp 100* 135* 175* 430 510 600 630 630 630 450 185* 165* 115*
1/4 PApp 90* 115* 140* 435 515 605 635 635 635 455 155* 135* 100*
1/5 PApp 80* 105* 130* 445 525 615 645 645 645 465 135* 120* 90*
Употреба на клима 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден 3€ на ден
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/4 Std - Четерокреветно Студио

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата. 

 

Сезонски услови за деца до 10 години:
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 


Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот