• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛИ НА ХАЛКИДИКИ (Касандра)

Хотел Делфино – Мола Калива (88)

Хотел Делфино се наоѓа на првиот крак од Халкидики, во Мола Калива, тивко местенце помеѓу Фурка и Неа Скиони. Лоциран е на 20 метри од плажа. Апартманите се сите идентични, имаат две одвоени соби, спална соба со брачен кревет и дневна соба со аголна гарнитура на развлекување. Во апартманите може да се сместат до 4 возрасни лица. Има плотна за подгревање на храна и фрижидер, тоалет и тераса со поглед на море, клима уред, телевизор и бесплатен интернет достапен низ целиот хотел. 


ЦЕНОВНИК
Цените се изразени во евра за изнајмување на  апартман за 7 ноќевања.

 

Период

Цена

12.06-19.06

399 промо

19.06-26.06

429 промо

26.06-03.07

449

03.07-10.07

479

10.07-17.07

489

17.07-24.07

519

24.07-31.07

519

31.07-07.08

519

07.08-14.08

519

14.08-21.08

519

21.08-28.08

449

28.08-04.09

449

04.09-11.09

379

11.09-18.09

249 промо

18.09-25.09

199 промо

Дополнително, нудиме и опција за флексибилни резервации достапни на барање односно клиентот може да резервира број на ноќевања по сопствен избор соодветно на моменталната расположливост на апартманите и слободните термини . Цените се изразени во евра за изнајмување на студио / апартман од ден.

Период

Цена

01.05-19.05

40

20.05-09.06

55

10.06-04.07

65

05.07-20.08

75

21.08-10.09

65

11.09-30.09

55

01.10-31.10

40

НАПОМЕНА:
-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 денари

-  При резервација задолжителна е уплата на аконтација од 30%

-  Поради генерално чистење на студијата, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)

-  Клима БЕСПЛАТНО

-  Wi-Fi интернет  БЕСПЛАТНО

- 24/7 присуство на наш персонал кој е на располагање за нашите гости за секаква здравствена или друга асистениција за време на престојот 
- За овој аранжман важат општите услови на патување на ТА Меридијан