• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA KSENIA (78)

ВИЛА КСЕНИА – се наоѓа на 10 метри од Јадранска магистрала во централниот дел од Будва. Има одлична локација и од плажа е некаде на околу 130 метри. Патниците се спуштаат преку патека која поминува низ Комплексот Словенска плажа и се веднаш на сама плажа. Вилата располага со апартмани со кујна и двокреветни студија без кујна, сите опремени со тв, клима (без доплата), балкон, сопствено купатило, пешкири и мини фрижидер. Во непосредна близина на вилата има маркет.

ЦЕНИТЕ се со вклучен попуст до 31.05.2022

 • ЦЕНАТА Е ДАДЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА 1ЕУ=62 МКД
ТЕРМИН НОЌЕВАЊА Апартмани 1/3 и 1/4 1/2 студио
15.07-22.07.2022 7 ноќи 225 еу по лице 215 еу по лице
22.07-29.07.2022 7 ноќи 225 еу по лице 215 еу по лице
29.07-05.08.2022 7 ноќи 225 еу по лице 215 еу по лице
05.08-12.08.2022 7 ноќи 225 еу по лице 215 еу по лице
12.08-19.08.2022 7 ноќи 225 еу по лице 215 еу по лице
 • ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ СО ПОАЃАЊЕ ОД ПРИЛЕП, БИТОЛА, РЕСЕН, ОХРИД И СТРУГА
 • Поаѓањето од Битола во 02:00 часот – Спортска Сала.
 • Поаѓање од Прилеп во 01:15 часот- Салида.
 • Поаѓање од Ресен 02:30 часот – Автобуска.
 • Поаѓање од Охрид 03:15 часот – бензинска Окта.
 • Поаѓање од Струга 03:30 часот – пред Нептун (кружен тек).
 • Скопје – Велес – трансфер до Прилеп + 10 еу по лице (инфо 2 дена пред поаѓање)
 • Сместување во собите во 13 часот.
 • Одјавување во 09 часот.

Напомена

 • Дете до 2 години – бесплатно (не користи легло)
 • Прво дете до 12 со двајца возрасни користи легло плаќа 70% од цената на аранжманот
 • Второ дете до 12 со двајца возрасни користи легло плаќа 50% од цената на аранжманот
 • За деца со полни 12 години се плаќа целосна сума.
 • ЦЕНАТА Е ДАДЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз одобруваме – 20 еу од вкупната сума на аранжманот.
 • Цена само за превоз 3410 денари по лице за повратна карта, 1700 еден правец.
 • Туристичка такса 1 еу по ден по лице се плаќа задолжително во агенција.
 • За патувањето потребно е да се приложи валиден пасош или лична карта, се патува преку граничен премин Ќафасан.
 • Доколку патувањето се реализира според планираното и нема никакви пречки за негова реализација, а дојде до откажување од страна на патникот, тогаш откажувањето ќе се реализира во согласност со општите услови за патување.
 • Распоредот на седишта се нумерира според уплатата. Доколку туристите имаат барање за седиште, истото се доплаќа 10 евра за два правци и право на избор на седиште.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 •  Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • Важат Општите услови на патување