• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SEA STAR BEAU RIVAGE ***** (22)

 

www.seastar-beaurivage-hrg.com  

 

Една од скриените скапоцености на Хургада, сместена во срцето на морското крајбрежје, нуди прекрасни погледи на Црвеното Море. На 15 минути од Меѓународниот аеродром Хургада, Sea Star Beau Rivage Hotel е 5* ресорт кој нуди соби и апартмани со тераси кои имаат прекрасен поглед на морето, како и погодности кои на гостите им овозможуваат удобност и мир. Сите соби имаат централна клима, сателитска телевизија, телефон, фен, мини бар (се менува дневно - со доплата), сеф (бесплатно), baby cot (на барање - бесплатно). Пријавување во хотелот е во 14:00, а одјавување во 12:00 часот по локално време. Со оброци на база шведска маса, како и опција за a’la carte , рестораните на хотелот нудат кунинарско искуство што ќе го задоволи сечиј вкус. Sea Star Beau Rivage Hotel е оаза на забавата и релаксацијата во срцето на Хургада.

Плажа и базени:

- хотелска приватана плажа 

- 2 надворешни базени 

- лежалки, чадори и крпи се достапни на плажата и покрај базените - бесплатно

  

ALL inclusive концепт:

" El Khayam " - главен ресторан

Појадок (Open buffet):              07:00 - 10:00 ч.
Доцен појадок (Continental):    10:00 - 11:00 ч.
Ручек (Open buffet):                 13:00 - 15:00 ч.
Вечера (Open buffet):               19:00 - 22:00 ч. 
Доцна вечера (Light buffet):    23:00 - 01:00 ч.

Пијалоци:

Бесплатни: Коктели (приготвени со локални пијалоци), локални алкохолни пијалоци, безалкохолни пијалоци, кафе, чај - сите пијалоци служат во чаши. (Напомена: за Ваша безбедност сите пијалоци во барот кај базенот се служат во пластични чаши) Сите all inclusive пијалоци и храна се служат во рестораните и баровите.

Со доплата: Сите увозни алкохолни пијалоци, флаширани пијалоци, свежи сокови, еспресо/ капучино / турско кафе.

" Grill Corner " 

Ручек (Ala carte, со доплата)  13:00 - 15:00
Ужина (бесплатно за ALL )  12:00 - 14:00

A la carte ресторани (со доплата): "La Nonna " – Италијански ресторан, " Samakmak " - Рибен ресторан, " Pizza Corner ". 

* Можност за 1 бесплатна вечера во  "La Nonna "  италијанскиот ресторан за сите ALL inclusive гости со предходна резервација. 

Барови:

- " Star " - Coffee Shop (отворен 24 часа, AI service 10:00 – 00:00)
- " Subway " - Disco Bar (отворен од 23:00 – 02:00 ч.). За All Inclusive гостите, од 23:00 – 00:00 ч.
- " Pool Bar " - (отворен од 10:00 – зајдисонце вклучувајќи ги All Inclusive услугите).
- " Italian Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 00:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " Ice Cream Corner "  бесплатно за деца од 1 - 14 год (отворен од 12:00 – 17:00 ч.– 1 порција на ден).
- " Tea Time Corner " - (отворен од 16:00 – 17:00 ч. вклучувајќи ги Аll Inclusive услугите).
- " On the Rocks Pub " - (отворен од 20:30 – 01:30 ч., со доплата).
- " Fish Restaurant Bar " - (отворен од  10:00 – 01:00 ч., со доплата).
- “Shisha Corner" или "Outside Coffee Shop” – ( отворен од 16:00 - 01:00 ч., со доплата)

Рекреација и спорт:

- Пинг понг, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- фудбалче Baby Foot, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Билјард, лоциран во " Star " Coffee Shop – со доплата
- TV со голем екран, лоциран во " Star " Coffee Shop – бесплатно
- Сквош, затворен терен , лоциран во близина на Pizza Corner – бесплатен за All Inclusive гости  
- Терен за фудбал (песок) - бесплатно.
- Терен за одбојка (песок) - бесплатно.
- Subway Disco (отворен од 23:00 до 02:00, бесплатен влез, All Inclusive пијалоци вклучени до 00:00).
- Дневни анимациски активности  (bocce, аеробик, aqua аеробик, часови по танцување, натпревари, water polo).
- Вчерни забави (разни видови на шоу).
- Мини - голф  (со доплата).

Услуги:
- Чистење на собите секој ден
- Room service (од 12:00 до 00:00, со доплата).
- Перална (на барање со доплата).
- Здравствена клиника (отворена секој ден 10:00-12:00 / 19:00 – 21:00, Дежурен доктор е достапен 24 часа).
- Саф достапен на резепција (бесплатно, достапно 24 часа)
- Aqua Центар “Fun Aqua” (отворен секој ден од 10:00 до17:00, со доплата).
- Јавање на камила (со доплата).
- Козметички салон (отворен секој ден од 10:00 до 21:00, со доплата).
- Центар за нуркање “Twin Dolphins” (отворен секој ден 10:00 до 17:00, со доплата).
- Менувачница.
- Банкомат.
- Такси услуги (со доплата)
- Health Club (Масажи, Турска бања, Сауна, Теретана отворени од 09:00 до 21:00, со доплата).
- Повеќенаменска Соба (максимум 50 лица, резервација и опрема на барање, со доплата).

 Услуги за деца:

- Детски базен во склоп на големиот надворешен базен.
- Игралиште за деца
- Mini Club (за возраст од 4 -14 години, отворен секој ден од 10:00 до 12:00 и од 15:00 до 17:00).
- Mini-Disco (од  20:30 часот.)
- Baby Cot (на барање, бесплатно).
- Детски дел во Главниот ресторан
- Детски столчиња (во рестораните на барање, бесплатно)
- Сладолед во Италијанскиот ресторан бар од 12:00 – 17:00 ( бесплатно за деца помали од 14 години )

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цена со пресметан EB попуст кој важи за резервации до 31.01
Уплата при резервација 50%

 

Sea Star Beau Rivage 5* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
Dbl Promo Room 447 447 447 447 447 447 447 464 467 475 483 483 483 483 447 447 447
2 adl 894 894 894 894 894 894 894 927 934 950 966 966 966 966 894 894 894
2 adl + 1 chd (2 -11.99) 1189 1189 1189 1189 1189 1189 1189 1222 1229 1245 1261 1261 1261 1261 1189 1189 1189
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(2 -5.99) 1484 1484 1484 1484 1484 1484 1484 1517 1524 1540 1556 1556 1556 1556 1484 1484 1484
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(6 - 11.99) 1560 1560 1560 1560 1560 1560 1560 1603 1611 1631 1651 1651 1651 1651 1560 1560 1560
Dbl Sea View 455 455 455 455 455 455 455 472 475 483 491 491 491 491 455 455 455
2 adl 910 910 910 910 910 910 910 944 950 966 983 983 983 983 910 910 910
2 adl + 1 chd (2 -11.99) 1205 1205 1205 1205 1205 1205 1205 1239 1245 1261 1278 1278 1278 1278 1205 1205 1205
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(2 -5.99) 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1534 1540 1556 1573 1573 1573 1573 1500 1500 1500
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(6-11.99) 1581 1581 1581 1581 1581 1581 1581 1623 1631 1651 1671 1671 1671 1671 1581 1581 1581
Sgl Promo Room 524 524 524 524 524 524 524 547 552 564 576 576 576 576 524 524 524
1 adl + 1 chd (up to 11.99) 819 819 819 819 819 819 819 842 847 859 871 871 871 871 819 819 819
1 adl + 2 chd (2-11.99)(2 -5.99) 1114 1114 1114 1114 1114 1114 1114 1137 1142 1154 1166 1166 1166 1166 1114 1114 1114
1 adl + 2 chd (2-11.99)(6-11.99) 1229 1229 1229 1229 1229 1229 1229 1264 1271 1289 1307 1307 1307 1307 1229 1229 1229
Sgl Sea View 536 536 536 536 536 536 536 559 564 576 588 588 588 588 536 536 536
1 adl + 1 chd (up to 11.99) 831 831 831 831 831 831 831 854 859 871 883 883 883 883 831 831 831
1 adl + 2 chd (2-11.99)(2 -5.99) 1126 1126 1126 1126 1126 1126 1126 1149 1154 1166 1178 1178 1178 1178 1126 1126 1126
1 adl + 2 chd (2-11.99)(6-11.99) 1247 1247 1247 1247 1247 1247 1247 1282 1289 1307 1325 1325 1325 1325 1247 1247 1247
TRL Promo Room 439 439 439 439 439 439 439 456 459 467 475 475 475 475 439 439 439
3 adl 1316 1316 1316 1316 1316 1316 1316 1367 1377 1401 1425 1425 1425 1425 1316 1316 1316
3 adl + 1 chd (up to 11.99) 1611 1611 1611 1611 1611 1611 1611 1662 1672 1696 1720 1720 1720 1720 1611 1611 1611
TRL Sea View 447 447 447 447 447 447 447 464 464 464 475 475 475 475 465 439 439
3 adl 1341 1341 1341 1341 1341 1341 1341 1391 1391 1391 1425 1425 1425 1425 1395 1316 1316
3 adl + 1 chd (up to 11.99) 1636 1636 1636 1636 1636 1636 1636 1686 1686 1686 1720 1720 1720 1720 1690 1611 1611

 

Редовен ценвоник за сезона

Sea Star Beau Rivage 5* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
Dbl Promo Room 529 529 529 529 529 529 529 555 561 573 585 585 585 585 529 529 529
2 adl 1059 1059 1059 1059 1059 1059 1059 1111 1121 1146 1171 1171 1171 1171 1059 1059 1059
2 adl + 1 chd (2 -11.99) 1354 1354 1354 1354 1354 1354 1354 1406 1416 1441 1466 1466 1466 1466 1354 1354 1354
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(2 -5.99) 1649 1649 1649 1649 1649 1649 1649 1701 1711 1736 1761 1761 1761 1761 1649 1649 1649
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(6 - 11.99) 1767 1767 1767 1767 1767 1767 1767 1832 1845 1876 1907 1907 1907 1907 1767 1767 1767
Dbl Sea View 542 542 542 542 542 542 542 568 573 585 598 598 598 598 542 542 542
2 adl 1084 1084 1084 1084 1084 1084 1084 1136 1146 1171 1196 1196 1196 1196 1084 1084 1084
2 adl + 1 chd (2 -11.99) 1379 1379 1379 1379 1379 1379 1379 1431 1441 1466 1491 1491 1491 1491 1379 1379 1379
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(2 -5.99) 1674 1674 1674 1674 1674 1674 1674 1726 1736 1761 1786 1786 1786 1786 1674 1674 1674
2 adl + 2 chd (2 -11.99)(6-11.99) 1798 1798 1798 1798 1798 1798 1798 1863 1876 1907 1938 1938 1938 1938 1798 1798 1798
Sgl Promo Room 647 647 647 647 647 647 647 684 691 710 728 728 728 728 647 647 647
1 adl + 1 chd (up to 11.99) 942 942 942 942 942 942 942 979 986 1005 1023 1023 1023 1023 942 942 942
1 adl + 2 chd (2-11.99)(2 -5.99) 1237 1237 1237 1237 1237 1237 1237 1274 1281 1300 1318 1318 1318 1318 1237 1237 1237
1 adl + 2 chd (2-11.99)(6-11.99) 1414 1414 1414 1414 1414 1414 1414 1469 1480 1508 1536 1536 1536 1536 1414 1414 1414
Sgl Sea View 666 666 666 666 666 666 666 702 710 728 747 747 747 747 666 666 666
1 adl + 1 chd (up to 11.99) 961 961 961 961 961 961 961 997 1005 1023 1042 1042 1042 1042 961 961 961
1 adl + 2 chd (2-11.99)(2 -5.99) 1256 1256 1256 1256 1256 1256 1256 1292 1300 1318 1337 1337 1337 1337 1256 1256 1256
1 adl + 2 chd (2-11.99)(6-11.99) 1442 1442 1442 1442 1442 1442 1442 1497 1508 1536 1563 1563 1563 1563 1442 1442 1442
TRL Promo Room 517 517 517 517 517 517 517 543 548 561 573 573 573 573 517 517 517
3 adl 1551 1551 1551 1551 1551 1551 1551 1629 1644 1682 1719 1719 1719 1719 1551 1551 1551
3 adl + 1 chd (up to 11.99) 1846 1846 1846 1846 1846 1846 1846 1924 1939 1977 2014 2014 2014 2014 1846 1846 1846
TRL Sea View 529 529 529 529 529 529 529 555 555 555 573 573 573 573 557 517 517
3 adl 1588 1588 1588 1588 1588 1588 1588 1666 1666 1666 1719 1719 1719 1719 1672 1551 1551
3 adl + 1 chd (up to 11.99) 1883 1883 1883 1883 1883 1883 1883 1961 1961 1961 2014 2014 2014 2014 1967 1846 1846

 

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive

Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)

Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице

Трансфер  аеродром - хотел - аеродром

Организација на аранжманот


Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.

Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.

Цената на визата е 26$ и истата се плаќа при резервација

Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите

Патничко осигурување

Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.

 

 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ | 7 дена - 6 ноќевања
1 ден | Скопје - Хургада
Состанок на аеродромот во Скопје, 2 часа пред времето на полетување.
Директен лет за Хургада. Слетување во Хургада во раните утрински часови. Средба со претставниците на агенцијата, асистенција за вадење на виза и трансфер со автобус до избраниот хотел.
Сместување во хотел според правилата на хотелот (најчесто после 14:00 часот). Започнување на хотелските услуги и прво ноќевање
2 - 6 ден | Хургада
Денови за одмор во Вашиот хотел на база на избраната услуга.
Ве молиме при резервација побарајте во агенцијата опис на All inclusive / Ultra All Inclusive услугата за Вашиот хотел
Можност за факултативни излети во организација на локалната партнер агенција на агенцијата.
Можност за дополнителни активности во рамките на хотелот (пр. нуркање)
7 ден | Хургада - Скопје
Појадок и одјавување од хотел според предвиденото време од страна на хотелот (најчесто од 10:00 до 12:00) после што завршуваат пансионските услуги.
Слободно време (можност за користење на хотелските содржини, без вклучени оброци и пијалок)
Превземање од хотел и трансфер до аеродром во вечерните часови. Точното време на превземање од хотел ќе ви биде кажано од представниците на локалната партнер агенција.
Пристигнување во Скопје во раните утрински часови наредниот ден
ПРОЦЕСИРАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА
За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот или ако е поинаку наведено на самата понуда која соджи одреден вид на попуст.
После уплатата барањето се процесира и потрврда од хотелот се добива 24 до 48 работни часа.
Доколку Вашето барање биде потврдено ќе добиете известување за истото после што настапува периодот за доплата на Вашиот аранжман и добивање на потребните документи.
Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе Ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не Ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства.
НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ
За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 14 дена пред денот на поаѓање.
Резервациите кои се прават по Eearly booking или друг тип на попуст подлежат на друг тип на плаќање кој е наведен на секој хотел /понуда при правење на резервацијата.
Доколку резервацијата се прави во период пократок од 21 ден пред почетокот на аранжманот, барање за резервација се прави со 100% уплата.
Не придржувањето на правилата за плаќање за резервации со попуст значи губење на истиот и цената на аранжманот ќе биде променета согласно правилата за плаќање без попуст.
ОПШТИ НАПОМЕНИ и ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ
Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното време на полетување. Сите времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат.
Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. 
Визи - патниците кои не се македонски државјани се должни сами да се информираат за визниот режим за Египет / Хургада.
На чартер летот за Хургада е дозволен еден багаж од 20кг по лице (платежен авио билет). Во случај на надминување на дозволените килограми за багаж организаторот нема одговорност доколку авио компанијата одлучи да му наплати на патникот за надминатите килограми.
Во рачен багаж не е дозволено да се носат остри предмети и течности кои надминуваат 50ml, гелови, спреј или пена.
ИЗГУБЕН БАГАЖ: Ако вашиот багаж е изгубен или оштетен, по пристигнувањето на аеродромот, информирајте го агентот на авио компанијата и локалниот претставник на партнер агенцијата на аеродром за да Ви помогнат да ги пополните потребните формулари. За обештетување во случај на оштетен или целосно изгубен багаж е надлежна авио компанијата.
ТРАНСФЕРИ ОД / ДО АЕРОДРОМ: по пристигнување на аеродромот претставник на партнер агенцијата ќе ве пречека и ќе ве упати до автобусот (минибус, такси) за превоз до резервираниот хотел. Обврска на патникот е да се грижи за својот багаж да биде внесен во превозното срество за трансфер.
Времето на враќање од хоте ќе биде навремено истакнато во Вашиот хотел. Ако оваа информација не е истакната Ве молиме да го контактирате претставникот на локалната партнер агенција. Ве молиме да бидете на рецепција во хотел 15 минути пред закажаното време за трансфер. Пред тоа треба да го предадете клучот од собата и доколку имате клуч од сеф, проверете ги патните документи и платете ги вашите сметки.
ЦЕНА ЗА ДЕЦА: Цената за деца е валидна само при сместување со две полноплатежни лица.
• Дете до 2 години. Бесплатно. Детето на оваа возраст нема седиште во авион или кревет во хотел.
• Детето кое има бесплатно сместување плаќа само износот на авионската карта и трансфер и има седиште во авионот, трансферот, но е можно да нема сопствен кревет.
• Детето кое има попуст ги има сите услуги од програмата, но наместо редовно легло има дополнително легло.
ЗАБЕЛЕШКА: При правењето на резервација задолжително е да се наведе датумот на раѓање на детето кое патува. Хотелот го задржува правото на лице место да наплати трошоци кои произлегуваат од неточно дадени податоци на патниците.
Патниците не можат да бараат намалување на цената за оброк што не можат да го искористат во случај на рани утрински или доцни вечерни летови, како и за неискористени оброци при пријавување на екскурзии. На рецепција во хотел може да е информирате дали постои можност да ви бидат подготвени ланч пакети во денови кога ќе бидете на екскурзија.
Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност.
Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата.
Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.  Сите Ваши дополнителни барања и желби ќе бидат испратени до партнерите, но агенцијата не го гарантира исполнувањето на истите.
Дополнителни легла: тие се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети и се на расклопување од метална или дрвена конструкција или фотељи на отварање што може да влијае на комодитетот во Вашата соба. 
Сместување во хотел: За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот од локалната партнер агенција. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14:00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.   Ако сакате да ја задржите собата подолго потребно е да се информирате на рецепција дали постои таква можност и исто така плаќањето за оваа услуга се прави дирекно во хотел.
All inclusive - Се вклучено: Ве молиме во агенцијата да побарате информации за деталниот концепт на услугата се вклучено на Вашиот избран хотел.
Постои можност  некои од содржините на хотелот во одреден момент да не се функционални поради објективни причини за што организаторот на патувањето нема одговорност. Во хотелите кои служат храна на принцип шведска маса постои можност поради недовоен број гости, услугата да се врши на основа на мени, кое не се смета за промена на аранжманот.
КЛИМА УРЕД: Функционирањето на клима уредот во хотелот зависи од сезоната и од деловната политика на хотелот. 
ПАТНИ ДОКУМЕНТИ: Авионските билети, ваучерите и информативно писмо ќе Ви бидат дадени на аеродром (2 часа пред полеување) од страна на аеродромскиот претставник на агенцијата. По превземањето на билетите мора да наравите чекирање на шалтерот на авио превозникот, предавање на багаж и пасошка контрола.
Планирајте го времето за патување до аеродром, поради можни сообраќајни метежи, работи на пат и слични. Агенцијата нема да биде одговорна доколку патникот не стигнал навреме на аеродром за да се пријави на летот. Во овој случај се применуваат правилата за отказ на ОПШТИТЕ ПРАВИЛА ЗА ПАТУВАЊЕ - како да сте се откажале од патувањето на самиот ден на патување при што пеналите се 100%.
Организаторот на патување не е овластен да ја проценува важноста на патните и други документи. Ве молиме проверете ги Вашите патни документи дали имаат важност најмалку 6 месеци од последниот датум на Вашиот престој, односно датумот на враќање назад во Македонија.
Ве молиме информирајте се во агенцијата за деталите на патничко осигурување.
ПРЕДСТАВНИК ОД ЛОКАЛНАТА ПАРТНЕР АГЕНЦИЈА: Представниците зборуваат на англиски јазик и тие се должни да ги пречекаат и испратат патниците во Хургада и да ги посетат во одредени денови за давање на дополнителни информации за факултативни излети или евентуална помош која им е потрена на патниците (усугите на претставникот не подразбираат целодневно или секојдневно доаѓање во Вашиот хотел).
Во случај на несоодветно сместување или било каков друг проблем Ве молиме да го известите представникот на првиот инфо состанок или по телефон веднаш по настанувањето на проблемот. Напоменуваме дека поплаки за кои агенцијата ќе дознае последниот ден од престојот или после враќање од патувањето нема да бидат разглдувани.
Ве молиме во случај на било каква инцидентна ситуација (кражба, сообраќајна несреќа и слично) да се обратите до надлежните органи во Хургада. Организаторот на патувањето со својата партнер агенција единствено може да Ви помогне како посредник помеѓу Вас и надлежните органи.
ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Пријавувањето и плаќањето на истите се врши на лице место.
ОСТАНАТИ ЗАБЕЛЕШКИ
* Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети. 
* Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата. 
* Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето. 
* Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.