• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел MAJESTIC 4* (15)

www.hotelmajestic.al

 

Хотел “Majestic” е сместен на сама плажа, во најдоминантниот дел во Драч со вкупно 49 соби од кои: 11 двокреветни, 16 четворокреветни, 16 јуниор суити и 6 фамилијарни соби.

Собите се опремени со: клима уред, ТВ со рамен екран со сателитски програми, мал фрижидер...

Објектот во својата содржина нуди: бар-ресторан-пицерија, приватна плажа, бар на плажа. Бесплатно: паркинг, користење на два базена и фитнес центар, Wi-Fi...

Во ресторанот и пицеријата на хотелот се нуди храна од италијанската и медитеранска кујна.

 

Тип на соба

Јуни

Јули

Август

01 септ.

15 септ.

16 септ.

31 септ.

Двокреветна соба

(спална - 2 лица)

    55    

    72     

55

44

Четворокреветна соба

(спална и кревети на кат - 4 лица)

72 

87 

72

57

Јуниор суит- Апартман

(спална или единечни кревети – 4 лица)

77

90

77

60

Фамилијарна соба - Апартман

(спална, кревети на кат, единечен кревет – 5 лица

83

96

83

66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 5 години Бесплатно

-Деца од 5-10 години плаќаат половина цена

-Доплата за полу пансион 13 евра за јуни, јули и август, 12 евра за септември, по лице на ден

-Доплата за дополнителен кревет 10 евра на ден

-Влез во собите од 14:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).