Vila Maria-10 ноќи/сопствен превоз (100)

Локација:Вила Марија се наоѓа во центарот на Потос, на 120 m од плажата.

Содржина на вилата:Тоа е левото крило на зградата и е составен дел на комплексот, чиј друг дел е Апартмани Марија. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија, четворокреветни и петокреветни апартмани. Апартманите се наоѓаат на приземје и на трет кат од вилата. Објектот располага со базен за возрасни и деца, со лежалки и чадори за сонце, кои се бесплатни за гостите на вилата со конзумирање на пијалоци. Има и снек бар, бар покрај базен, рецепција и пространо лоби, приватен паркинг простор како и приватно обезбедување. Во ресторанот до базенот има можност за доплата за појадок. На гостите им се обезбедува складирање на багаж последниот ден од престојот, како и туш во дворот. Љубезните домаќини на вилата со долгогодишна работа во туризмот ќе виго направат одморот многу пријатен.

Содржина на собите: Сите студија и апартмани имаат комплетно опремена кујна (фрижидер,мини електричен шпорет, прибор без тави), тераса, ТВ, TWC, Wi-Fi, сеф на рецепција и клима чие користење се доплаќа 5 евра на ден. Постелнината и пешкирите се менуваат секој петти ден, додека чистењето се врши секој ден.

Напомена: Поради нестабилните цени на електирична енергија, газдите на вилата имаат право за промена на цените на климата, за време на туристичката сезона.

Задолжителна е конзумација на минимум еден пијалок доколку сакате да ги користите лежалките покрај базенот.

 

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 18.05 28.05 07.06 17.06 27.06 07.07 17.07 27.07 06.08 16.08 26.08 05.09 15.09 25.09
Vila
Maria
TV, AC
-bazen-
1/2 Std 105* 120* 195* 475 595 750 875 875 875 815 300* 230* 175* /
1/3 Std 90* 100* 150* 495 615 775 895 895 895 835 255* 215* 155* /
1/2 PStd 95* 105* 180* 445 565 725 855 855 855 790 285* 215* 135* /
1/3 Pstd 85* 90* 140* 465 585 745 885 885 885 815 245* 195* 130* /
1/4 App 85* 90* 140* 625 775 945 1055 1055 1055 975 245* 195* 130* /
1/5 App 80* 90* 135* 665 845 1035 1155 1155 1155 1045 245* 195* 130* /
Употреба на клима 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден 6€ на ден /
Легенда
 • 1/2 Std – Двокреветно студио;
 • 1/2 PStd – Двокреветно студио на приземје;
 • 1/3 Std – Трокреветно студио;
 • 1/3 PStd –Трокреветно студио на приземје;
 • 1/4 App – Четворокреветен апартман;
 • 1/5 App – Петокреветен апартман.

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Цените означени со ѕвездичка (*) се цени за пакет аранжман, превоз и сместување по лице

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице
 • Услови за деца и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога има две лица кои целосно плаќаат):
  – деца до 10 години плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште на автобус.
  – Деца до 3 години можат да спијат со родителите во кревет без доплата. Доколку користат и превоз, ја плаќаат само цената на автобуската карта
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, користи дополнително легло и седиште во автобус.
  – доколку имате потреба од креветче, за кое при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата, агенцијата го обезбедува по цена од 2 евра/ден.
 • Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
  – кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот
 •  

   

   

  – 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.