• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ 4*

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.

 

 

Цените се изразени по соба ( за 2 лица) за 3 или 4 ноќевања на база ноќевање со појадок
Во Двокреветни соби со страничен поглед на Езеро

 


 

Доплати:
  • 2 Деца до 6,99 год. Бесплатно
  • Дете од 7 до 11,99 год. 5 Евра на ден на база ноќевање со појадок
  • 3 Возрасен – 10 Евра на ден на база ноќевање со појадок
  • Појадок: Шведска маса
  • Дополнителен оброк (ручек или вечера Пансионско мени) 5еур по лице без вклучен пијалок
  • Цените се со вклучен надворешен паркинг со видео надзор, бежичен интернет во лоби, ресторан, и соба, финска сауна, турска сауна, турска парна бања, теретана и туристичка такса.
 
Check IN: 14:00 часот
Check Out: 10:00 часот