• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA IONION ALPHA (24)

Ionion Alpha се наоѓаат  на  околу 250 метри од прекрасната плажа во Каналис.

Апартманите во вилата се со поглед на море и  опремени со  телевизор, клима со доплата (5еур на ден), кујна и wc.
Апартманите имаат една спална соба за 2 лица и плус во кујната уште кревет на спуштање.

Сите апартмани имаат можност за ставање на дополнителен кревет на отворање со доплата од 5 евра на ден

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

 

Цените во табелата се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

GPS Координати: 39°03’52.4″N 20°41’34.5″E

На Промо цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана уплата.

 

-35% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 19.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019


ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевања

2/4 АПП за 4  лица

Промо цени на кој не следува попуст

22.05-29.05.2018

7

69

Промо цена

29.05-05.06.2018

7

79

Промо цена

05.06-12.06.2018

7

149

 

12.06-19.06.2018

7

199

 

19.06-26.06.2018

7

299

 

26.06-03.07.2018

7

329

 

03.07-10.07.2018

7

359

 

10.07-17.07.2018

7

419

 

17.07-24.07.2018

7

449

 

24.07-31.07.2018

7

499

 

31.07-07.08.2018

7

499

 

07.08-14.08.2018

7

499

 

14.08-21.08.2018

7

479

 

21.08-28.08.2018

7

419

 

28.08-04.09.2018

7

279

 

04.09-11.09.2018

7

219

 

11.09-18.09.2018

7

149

 

18.09-25.09.2018

7

129

Промо цена

25.09-02.10.2018

7

69

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Канали чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Канали:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Канали:

Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 7 %, и не се комбинира со попустот за рана уплата и промо цените
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “т.а.Меридијан “

 

Време на поаѓање за Канали:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан)